čištění oken Brno

Bydlíme s rodinou v menším městě, panují tu tedy vesměs sousedské vztahy podobně jako na vesnicích. Všichni o sobě ví všechno, ale zároveň jsme velmi přátelští a když je nějaký problém ať už je to sebemenší hloupost, snažíme si být vzájemnou oporou. Zrovna ale nedávno se stala tragédie, je to ještě dost čerstvé a těžko se mi o tom mluví. Nicméně mluvit o tom mi i dost pomáhá a vím, že jsem na dobré cestě, abych se s tím vyrovnala, nežli abych navěky mlčela. Mytí oken Brno.

mytí a leštění oken

Uplynulo pár týdnů…

Naše milovaná sousedka, strašně milá, starší paní, nedávno skonala. Zůstal tam po ní její skromný domeček, trošku už rozpadající se. Místní ho nazývají barabiznou, pravda, potřeboval by trošku péče, ale paní byla na vše sama, a tak se není čemu divit, že jí v jejím požehnaně vysokém věku už nezbyl elán, kterého jinak měla na rozdávání, na údržbu obydlí. Uplynulo pár týdnů, možná měsíců a o starý dům po paní začal být nebývalý zájem.

Nakonec si ho koupil jeden mladý pár, který nejspíš plánoval zakládat rodinu, ale nejprve asi chtěli mít hotový, nejspíše na popud manželky, ten dům, aby dítě měla kam přivést. Určitě jsou z nějakého velkého města, myslíme si. Chovají se poněkud povýšeně. Nenakupují v místní samoobsluze, místo toho si jezdí do nějakých eko obchodů a co je snad vůbec nejhorší, pozdraví jenom někdy. No a zrovna před pár týdny se začaly dít věci, opět tipujeme, že to bylo na popud té mladé ženštiny. Jak jinak. Dům po staré paní začali opravovat. Teda spíš jenom ten manžel, manželka vždycky sedí a kouká, co by mu mohla poručit, a za co by ho mohlo chudáka „zdrbat“.

krásná okna beze šmouh

Pak jsem to začala pozorovat…

No ale při tom všem opravování se něco začalo dít. Původně si toho všimla paní odvedle. Upozornila mě na to, já ji nejdřív odbyla, že se jí to jenom zdá. Pak jsem to začala pozorovat, a dokonce si toho všiml i můj, jindy tolik lhostejný k těmto věcem, manžel. Od toho domů se neskutečně prášilo, především teď, co začíná jaro. Jde to vidět. Práší se na celé ulici, dětem se špatně dýchá, když jdou kolem, tak raději volíme jiné trasy.

mytí oken Praha

Jenže se tak několik týdnů prášilo, už jsme si zvykli a nevěnovali tomu pozornost, ale co nestalo. Prach si našel cestu i k našim oknům. Neskutečně je zaprášil, bylo to šílené, skoro už přes ně nešlo vidět, nedalo se to už dál snášet. Nevěděli jsme, co s tím. V tu ránu jsem však zakročila jako matka rodu a řekla jsem, že je přece společnými silami zvládneme vyčistit a uklidit. Ne vždy se však naše plány vydaří tak, jak si je malujeme.

Vyčistit to absolutně nešlo, křičela jsem jak pavián, že za to můžou ti darebáčtí sousedi, a že jim to jen tak nedaruju. Nakonec jsme se usnesli, že si zaplatíme tedy nějaké řemeslníky, kteří to dají snad do kupy. Po chvíli bádání jsme se usnesli na firmě A SERVIS LIPKA, mytí oken Brno. Najde se málo firem, které mají jen kladné recenze, ale tato firma to měla. Tak jsme ji objednali. Přijeli za pár dní a všechna okna nám naprosto perfektně vyčistili, byla jsem nadšená. Říkali, že by měla vydržet dlouho čistá a musím říct, že mají pravdu, okna se stále lesknou. Tuto firmu A SERVIS LIPKA proto výrazně doporučuji!