Jsem ještě mladý, nebo alespoň doufám, že trojka na začátku věku někoho nepohoršuje. Snažím se být vymezený proti všemu konzervativnímu. Mám s kamarádem malou firmu, kterou jsme rozjeli poměrně nedávno a volné peníze často investuju. Nemyslím tím, že bych si koupil cihličku zlata a dal si ji pod polštář. Spíš se snažím vyhledávat různé mladé (často se jedná ještě o studenty) podnikatele, nebo respektive začínající podnikatele, kteří mají v hlavě úžasný nápad. Odstraňování graffiti Ostrava

Tyto start-upy, ve kterých vidím nějaký potenciál a dopad, se snažím finančně podporovat. Pokud jsem měl dobrý čich, peníze se mi pak několikanásobně vrátí. Pokud jsem podnikatele přecenil, mívám alespoň dobrý pocit z dobře uložených peněz – protože nápady těchto mladých kreativních lidí často pomůžou dalším. Myslím tím například nějaký ekologický výrobek, nebo vychytávku, která má za úkol zabezpečit zdraví dětí a podobně.

antigraffiti2antigraffiti3antigraffiti4

V tomto smyslu mám také rád…

V tomto smyslu mám také rád různé nonkonformní umělce. Občas takto pošlu peníze nějakému alternativnímu fotografovi. V tomto nám to občas skřípe s mým byznys partnerem. Myslí si, že tyto mé finanční aktivity jsou nezodpovědné a absolutně mimo mísu. On totiž peníze navíc investuje do akcií, jako asi většina podnikatelů, která má trochu peněz navíc a nechce, aby jim jen ležela v bance, ve které mají účet bez úroku. Každopádně moderní názory například na literaturu a umění se mnou můj kolega sdílí. Kancelář nám zdobí několik fotografií a jeden „sprej na plátně“. Teď se někdo diví, jestli jsem se nepřeklepl a nemyslel „olej na plátně“, ale ne. K tomuto „spreji“ se pojí poněkud zvláštní historka.

Jednou jsem parkoval kolo před kanceláří. Když jsem ho přikurtoval, kolega uvnitř kanceláře zběsile telefonoval. Co se děje? Zeptal jsem se, když skončil. Ten nechápal a donutil mě, ať si znovu prohlédnu vchod. Na fasádě byl totiž graffiti obrázek. No to je šílený, souhlasil jsem s ním. Takhle se nám budou klienti vyhýbat. Chvíli jsme jen tak koukali a pak mi něco došlo. Podobný styl graffiti jsem už viděl. Nebyl to jen odfláknutý podpis, bylo to propracované dílo. Ale zcela nevhodné na fasádu reprezentativní budovy!

antigraffiti5antigraffiti6antigraffiti7

Sedl jsem na kolo

Sedl jsem na kolo a dojel k řece. U ní byl sprejer, který tyto obrazy prodával turistům. Vyložil jsem mu situaci, že buď nám zaplatí odstranění nebo ho udáme na policii. Samozřejmě jsme se domluvili a mezitím kolega našel úklidovou firmu s nejlepšímu referencemi – Odstraňování graffiti Ostrava. Ti graffiti dokonale odstranili, navíc velmi rychle, za což jsme byli vděční. S mladým sprejerem, který si nakonec sypal popel na hlavu, že to byl „úlet“, že to udělal poprvé, jsme se nakonec domluvili na kompromisu. Dali jsme mu zakázku –  vytvořil nám stejný graffiti obrázek, ale na plátno, které jsme si pověsili do interiéru. Každému klientovi, který se nad neobvyklým obrazem pozastavuje, řekneme příběh a samozřejmě doporučíme A SERVIS LIPKA, s.r.o. Odstraňování graffiti Ostrava

antigraffiti8antigraffiti9antigraffiti10