Vnější stranu oken v našem bytě neumýváme, protože se k ní nemůžeme dostat. Okna není možné otevřít natolik, aby se je dalo zevnitř bezpečně umýt. Sousedé, kteří stejně jako my bydlí ve vyšších patrech, podobně jako my rezignovali na čistotu skel. Sousedi, kteří bydlí v nejnižších patrech, mají možnost okna umývat ze země pomocí speciálních tyčí. Mytí oken i ve výškách.

Stržení krycích folií z okenStržení polepů z výloh

Už jsme si docela zvykli na to, že…

Už jsme si docela zvykli na to, že naše okna nepatří k nejčistším, naštěstí se v té výšce na ně tolik nepráší, takže jejich znečištění není až tak velké. Horší to bylo, když okna z vnější strany potřísnili barvou dělníci, kteří prováděli zateplení a následný nátěr domu. Zřejmě se příliš nezabývali tím, že by mohli skla ochránit. Nebyli jsme v tu dobu doma, takže jsme je na to ani nemohli upozornit.

 Mytí výloh PrahaMytí skleněných výtahů

Přišli jsme až večer k hotovému, když už bylo neštěstí dokonáno, barva zaschla a nedalo se nic dělat. Ač jsme se snažili sebevíc, žádným způsobem jsme nebyli schopni barvu z okna smýt. Jenomže tohle už se přehlížet nedalo, barvy na skle bylo hodně, vypadalo to hrozně, a dokonce trošku stínila slunci.

Mytí prosklených stěnMytí skleněných lodžií

Naši situaci jsme nakonec vyřešili tak, že…

Naši situaci jsme nakonec vyřešili tak, že jsme se spojili s firmou A SERVIS LIPKA, s.r.o., která provádí mytí oken i ve výškách. Překvapilo nás především to, jak snadno všechno šlo. Mysleli jsme si, že to bude strašně složitá práce, kdy bude problém snad skoro se vším. Ale pracovníci přijeli, na montážní plošině vystoupali až k našim oknům a pustili se do mytí. Bylo až zarážející, jak dobře okna po umytí vypadala. Už jsme na čistá okna nebyli zvyklí. A i celý byt vypadl najednou trošku jinak, tak nějak světleji, prostorněji a útulněji.

Mytí výškových budovMytí prosklených balkonů

Vzhledem k tomu, jak dobře a bezproblémově celá akce proběhla, jsme se s A SERVISEM domluvili na pravidelném mytí oken. Už jsme se nechtěli vracet k předchozímu stavu. Mytí oken i ve výškách.

Mytí fotovoltaických panelů