Odstraňování plísní a řas z povrchu fasádBěhem svých studijních let jsem obývala a navštívila nespočet bytů a domů. Studentské byty byly jeden horší než druhý. Vybydlené, špatně zařízené často nevytopené místnosti, kde klidně žili i čtyři lidi. Jak odstranit plíseň.

Nejhorší zážitek mám z bytu, kde v jednom pokoji žili dvě dívky a ve vedlejším chlapci. Byt byl v přízemí staršího činžovního domu, který se nově omítnul, ale nezateplil, jen se vyměnila okna za plastová. Už od prvního vstupu bylo cítit, že je v bytě hodně vlhko a chladno. Nezbylo mi však nic jiného než tam chvíli pobýt. Po několika týdnech jsem pochopila v čem je problém. I když bylo venku -10°C topení bylo vypnuté, protože to stojí moc peněz. Místo toho se neustále větralo a to i za deště. Nebylo divu, že po několika měsících od mého nastěhování jsem začala po různu objevovat plísně. Za nábytkem, v rozích místností, u parapetu – po kterém vždy stékala voda ze zamlžených oken. Nepoužívané nádobí ve skříňkách v kuchyni začínalo plesnivět. Dokonce i některé oblečení začalo chytat plíseň. Prostě naprostá hrůza.

 

 

 

Vlhkost v domě: jak postupovat při odstraňování plísní ze stěnJak zlikvidovat plísně na stěněMáte doma plíseň? Jak se jí zbavit?Plísně na stěnách zlikvidujte rychle a trvale, jsou zdraví nebezpečné

V tomto bytě jsem vydržela necelý rok…

Odstranění plísní – co pomůže?V tomto bytě jsem vydržela necelý rok. A poučila jsem se do konce života. Nyní vím, jak plísně mohou být nepříjemné nejen vizuálně, ale i zdravotně. Je jen štěstí, že jsem nedostala alergickou reakci na spory, které plísně vypouštějí do ovzduší. Naštěstí se mi nevytvořila žádná vyrážka ani dýchací problémy.

Nyní, ale vím, že boj s plísněmi a hlavně prevence proti nim je nejdůležitější a nechci v budoucnu řešit Jak odstranit plíseň. Proto preventivně fasádu svého nového domu nechávám ošetřit speciálním roztokem, který zamezuje vniku vlhkosti do zdí a tím i vniku mikroskopických organismů. Vše za mě zařídí vysoce profesionální společnost A SERVIS LIPKA s.r.o., která je v boji s plísněmi na českém trhu naprosto bezkonkurenční.

 

 

 

Jak odstranit plísně a zabránit v jejich tvorbě?Ochrana proti plísnímPlísně na stěně a cena za jejich odstranění