Možná, že se s tím už někteří z vás setkali. Nastěhovali jste se do bytu, který jste se rozhodli zcela zrekonstruovat, a nakonec vám to přineslo více problémů než výhod. My jsme se s manželkou a dětmi nastěhovali do bytu 3+1 s lodžií u kuchyně. Kuchyň se nám zdála na tolik lidí v bytě poměrně malá, a proto jsme se ji rozhodli s lodžií spojit. Jak odstranit plíseň

nevzhledné plísněplísně za topenímrozdílná teplota místností

V místech, kde byla lodžie, jsme instalovali nový radiátor. A potom to všechno začalo. Stěna mezi oknem a radiátorem byla neustále mokrá a po čase už se tam objevily i plísně. Vypadalo to hodně nevábně.

Manžel, který si většinou ví v takových situacích rady…

Manžel, který si většinou ví v takových situacích rady a je velice zručný, najednou nevěděl, co dělat. Obvyklé způsoby, jak se zbavit plísní, tedy nastříkat na ni nějaký přípravek, nám nezabíraly a situace se jen horšila. Když už se nám to zdálo být opravdu neúnosné, oslovili jsme firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., která má dobré reference Jak odstranit plíseň.

chladné stěnyjak si poradit s plísnímnožení mikroorganismů

S techniky této firmy jsme přišli na to, že tím, jak v bytě žijeme, si vlastně veškeré problémy s plísněmi sami způsobujeme a zhoršujeme je. Málo jsme topili, především v inkriminovaném místě lodžie. Větrali jsme strašně málo a pořád jsme jen vařili a vznikající vodní páry neodvětrávali. Není divu, že stěna vlhla.

Takovému chování jsme udělali přítrž. V bytě se začalo větrat, přiměřeně topit a zvykla jsem si používat digestoř. Změna, která v kuchyni proběhla, byla neuvěřitelná. Plísně sice nezmizely všechny, ale jejich počet se výrazně zredukoval. Samozřejmě, že byl problém i v tom, že stěny lodžie byly chladné, ale s tím už si poradili technici. Když se pustili do likvidace plísní kartáči, kyselou chemií a dezinfekčním prostředkem, neměly už vůbec šanci. Natření stěny nátěrem LSG proti plísním suchý stav stěny ještě pojistilo. Jak odstranit plíseň

jak se bránit proti vlhkostiplísně u oknavlhkost v obýváku