Nastěhovala jsem se k příteli a postupně se u něho zabydlovala. Po čase jsem z koupelny začala cítit nepříjemný zápach. Chtěla jsem zjistit, co to může způsobovat. Takže jsem nejprve koupelnu pečlivě prohlédla a potom poprosila přítele, aby mi pomohl odsunout vysokou skříňku v rohu místnosti. Když jsme ji odsunuli, měli jsme jasno. Stěna za ní byla celá provlhlá a utábořily se na ní skupinky plísní. Jak odstranit plíseň

nadměrná vlhkost v koupelně      prostředí pro mikroorganismy      jak zatočit s plísní

Nastříkali jsme na to savo, ale asi to nebyl nejlepší nápad. Plísně sice zmizely, ale vlhkost zůstala a bylo jasné, že je jen otázkou času, kdy se plísně zase vynoří. A opravdu to trvalo jen pár dní. Nechali jsme savo savem a raději to zkusili s pravými profesionály z firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o., kteří vědí Jak odstranit plíseň.

Pánům z firmy jsme pak ukazovali koupelnu…

Pánům z firmy jsme pak ukazovali koupelnu a ptali se jich, proč se to stalo. Říkali, že vždy je na vině vlhkost, jen je nutné najít důvod jejího vzniku. Udělali nějaká měření, poptali se nás na naše návyky a zeptali se nás taky na to, jak často v koupelně větráme a jestli už plísně v koupelně někdy dříve byly. Přítel s nimi nikdy předtím neměl problém, takže bylo jasné, že příčina musela vzniknout někdy v poslední době od mého nastěhování.

obrana proti plísnímjak na vlhkost v bytěizolace vs vlhkost

Nakonec se zjistilo, že to opravdu s mým nastěhováním souvisí. Ráda si dopřávám dlouhé koupele, a protože nejsem navyklá větrat, tak se v koupelně neustále hromadí vodní páry, které nemohou z místnosti uniknout. Za skříní, kde vzduch cirkuloval nejméně, se tak plísním naskytlo nejvhodnější místo pro život.

Pro mě to vyznívalo jasně. Jestliže se chci koupat, musím k tomu adekvátně větrat. Skříň jsme odsunuli dál od stěny, aby i tam mohl proudit vzduch. Plísně ze stěny odstranili pracovníci A SERVISU. Stěnu ošetřili LSG nátěrem, vrstvou zabraňující průchod vlhkosti. Od té doby je vše v pořádku. Jak odstranit plíseň

nevzhledná plíseňprostředky proti plísnikoupelna a vlhkost