Před půlrokem přijela z Anglie na návštěvu moje dcera i s rodinou. Její děti vtrhly do našeho domu jako tajfun. Předpokládala jsem, že se budou trošku stydět, nevídáme se často, od té doby, co dcera odjela do Anglie jako au-pair, vdala se tam a porodila, jezdí do ČR jen jednou za rok. My je s manželem také navštěvujeme jednou ročně, takže kontakt s vnuky není příliš častý.

Hloubkové čištění kobercůKoberce bez alergenů

Děti a koberce

Naši vnuci ale nejsou žádné netykavky a zvykli si na nové prostředí okamžitě. Začali se u nás chovat jako doma velice brzy. Až mě ta jejich energie děsila. Dcera i s manželem na ně očividně nestačili a nechali je řádit. Já už mám taky svůj věk, nemám dost energie, takže jsem se smířila s tím, že to u nás bude po dobu jejich návštěvy vypadat jako v ZOO. Jenomže v ZOO nemají koberce, tam si něco takového můžou dovolit.

Jak na čištění kobercůOdolné skvrny na koberci

Děti byly ke kobercům nemilosrdné, nebraly na ně žádné ohledy, rozlily na ně, co se dalo a několikrát se ani nepřezuly, když přicházely ze zahrady, takže jsem na kobercích našla i několik zablácených šlápot. Nerada to říkám, ale když dcera s rodinou zase odjela zpátky do Anglie, tak jsme si s manželem oddychli, byla to velice náročná návštěva.

Jak mít koberec jako novýZažraná špína v koberci

Jak na skrvny?!

Jakmile jsme se vzpamatovali, začali jsme dávat náš dům zase dohromady. Jen s koberci jsme si sami nedokázali poradit. Proto jsme si na jejich vyčištění objednali firmu A Servis Lipka, s.r.o, Čištění koberců Praha 10. Firma na čištění používá strojovou metodu, která s našimi koberci dokázala nemožné. Všechny skvrny se podařilo vyčistit. Dokonce i pár takových, u kterých jsem se bála, že se je vyčistit nepodaří, ale raději jsem si to nechávala pro sebe.

Prostředky na čištění koberceOdstranění chlupů z koberce

Tohle čištění dopadlo na jedničku s hvězdičkou. Zaměstnanci firmy byli navíc příjemní a ochotní, takže celkový náš dojem byl velice pozitivní.

Strojové čištění koberců