S nápadem umytí prosklené výtahové šachty domu přišla sousedka z přízemí. Nás ostatní nic takového nikdy nenapadlo. Ale ona začala hystericky kvílet, že takhle přece nemůžeme žít a že už se na to nemůže dívat. Takhle nás přesvědčila, že se objedná firma, která umytí šachty zajistí.

Čistá okna v bytě                  Mytí francouzských oken

Neměl jsem vlastně ponětí, v jakém stavu se šachta nacházela, nikdy jsem si jí nevšímal. Šel jsem se na ni důkladně podívat a překvapilo mě, jak špinavá vlastně je. Trošku jsem se zastyděl, že takovou špínu v domě beru jako samozřejmost.

Leštění oken                  Odstranění špíny z oken

Vybrali jsme si firmu

Ostatní obyvatelé domu zřejmě učinili podobný objev, protože se už nikdo nevzpíral. Očividně se všichni těšili na pořádný úklid. Ten nám měla zajistit firma A Servis Lipka, s.r.o., Mytí oken Brno. Byla vybrána, protože výtahovou šachtu bylo nutné umývat s potřebným zařízením pro práci ve výškách, a na tu se firma zaměřuje.

Výškové čištění oken                   Zbavení se špíny na oknech po zimě

Dokonalý lesk

V den D dorazili zaměstnanci firmy i s nutným vybavením – montážní plošinou, která je vyvezla do potřebné výšky. Špína na prosklené výtahové šachtě dobře držela, ale pánové si s tím poradili výborně. Odstranili ji všechnu, a ještě se postarali o dokonalý lesk. Leštili sklo velice důkladně, dokud nedosáhli požadované kvality. Až se mi to zdálo přehnané, přece jenom šlo jen o výtahovou šachtu. Ale zase se musí nechat, že pracovníci svou práci neodbyli. Puntičkářsky provedli všechno tak, jako kdyby se jednalo o okno samotné královny.

Jak mít čistá okna v bytě                                   Jak udržovat okna čistá

Takovou péči jsme vůbec nečekali, byli bychom rádi i za to, kdyby se šachta umyla tak, že by byla zase průhledná. Tohle nám ale vyrazilo dech. Spousta z nás si na A Servis Lipka, Mytí oken Brno vzala kontakt a vypadá to tak, že se k nám firma ještě vrátí. Tentokrát to ale bude do jednotlivých bytů.

Firma na mytí oken