Teta zdědila dům po svém manželovi, se kterým už pár let nežila. Nerozvedli se, takže všechen majetek po jeho smrti připadl tetě. Tetin manžel neměl žádnou blízkou rodinu, která by o pozůstalost jevila zájem. Proto se ani nikdo nedivil tomu, že všechno připadlo tetě.

Leštění okenMytí oken v bytě

Vyklizení a uklizení domu

Na dům ale teta neměla dobré vzpomínky a rozhodla se ho prodat a část peněz darovat nám se sestrou. Teta nemá žádné děti a nám tak chtěla finančně přilepšit. Společně jsme se proto pustily do vyklízení domu a uvádění ho do stavu, ve kterém by bylo možné ho prodat. Debordelizace nám dala zabrat nejvíc. Museli jsme odklidit plno starých krámů, které si tetin manžel bůh ví proč nechával.

Tipy jak umýt oknaFirma na mytí oken

V další fázi jsme se pustili do drobných oprav a úklidu. V prázdném domě se uklízelo dobře, šlo to rychle. Drobné opravy jsme taky zvládly, ty větší už jsme chtěly nechat na příštím majiteli. S čím jsme ale měly problém, to bylo prosklené schodiště. Dost podivný prvek v rodinném domě. Skla na schodišti jsme zevnitř umyly, ale na umytí venkovní strany bychom musely použít hodně vysoký žebřík a na to se žádná z nás necítila.

Odstranění špíny z oken

Rozhodli jsme se pro firmu

Sklo bylo ale tak strašně špinavé, že nám bylo jasné, že by na kupce udělalo velice negativní první dojem. Takže bylo lepší ho nechat odborně umýt. Výškovým mytím oken se zabývá firma A Servis Lipka, s.r.o., Mytí oken Praha 9 a tu jsme zapojili do zušlechťovacích prací na domě.

Mytí oken ve výškáchProfesionální čištění oken

K mytí skel si přibrali na pomoc montážní plošinu, z té jim to šlo moc pěkně. Za chvilku měli hotovo a vypadalo to parádně. Sklo se krásně lesklo, musím říct, že i na kupci, který později přišel na prohlídku, bylo vidět, že na něho udělalo dojem. Najednou prosklené schodiště nevypadalo jako nefunkční nesmysl, ale krásný dekorativní prvek domu. A stačilo ho jen pořádné umýt.

Zbavení se špíny na oknech v ziměOkna jako křišťál