Před časem nám dcera sdělila, že by se ráda osamostatnila a odstěhovala se od nás. Nelíbilo se nám, že chce bydlet sama, ale ona říkala, že už je načase. Vydělává a je třeba se naučit postarat se sama o sebe. Měla samozřejmě pravdu, ale i tak jsme o ní měli strach. Rozhodla se pro pronájem na jednom z těch přeplněných sídlišť. To se nám už vůbec nelíbilo, hlavně kvůli vyšší kriminalitě. Odstraňování graffiti Brno.

Drahé spreje na graffity

Že tam není úplně bezpečno jsme se přesvědčili, když jsme ji poprvé navštívili…

Že tam není úplně bezpečno jsme se přesvědčili, když jsme ji poprvé navštívili. Téměř každý dům v okolí byl posprejovaný, což svědčilo o tom, že si tam vandalové dělají, co chtějí, a nikdo si na ně nedošlápne. Překvapivě dům, ve kterém bydlí dcera, byl mezi tím minimem, které posprejované nebylo. Dcera říkala, že to je tím, že majitelé domu mají od firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o., Odstraňování graffiti Brno nanesený antigraffitový nátěr. Domluva s firmou je taková, že po každém nasprejování přijede a bezodkladně graffiti odstraní. Tak to i funguje a na domě se graffiti neudrží nikdy déle než pár dní.

Způsoby odstranění graffitiVelké plochy lákají sprejery

V té chvíli jsme netušili, že se nám tyto informace budou za několik týdnů hodit. Sprejerství se totiž rozmohlo postupně i u nás na okraji města. Sprejeři si začali jako své terče vybírat rodinné domky a bohužel ani ten náš nebyl ušetřen. Jelikož jsme na příkladu dceřina sídliště byli poučení, že sprejeři na stejný dům nesprejují jen jednou, věděli jsme, že kromě odstranění graffiti musíme přistoupit i k prevenci. Odstraňování graffiti Brno.

Vandalismus - graffitiVandalismus

Antigraffitový nátěr jsme si samozřejmě nechali aplikovat…

Antigraffitový nátěr jsme si samozřejmě nechali aplikovat. Služba naštěstí fungovala stejně jako v případě domu, ve kterém bydlí dcera. Asi po roce k posprejování domu opět došlo, nebyli jsme si jistí, co přesně máme dělat, takže jsme jen zavolali A SERVISU a zjistili jsme, že to je všechno, co od nás bylo zapotřebí. O všechno ostatní se firma postarala a všechno zařídila. Odstraňování graffiti Brno.

Jak zatočit se sprejery

Barvy