Za svůj největší úspěch v komunikaci považuji, když se mi podařilo tchýni rozmluvit, aby se vypořádala s graffiti na stěně domu . Myslela si, že když si nechá provést výrazný nátěr, sytá barva přerazí spreje sprejerů. Jenomže já jsem byl přesvědčen, že by sprej stejně prosvítal. To jsem si ale tchýni nemohl dovolit říct, proto jsem ji přesvědčoval jinými argumenty.

Způsoby odstranění graffitiGraffiti jako způsob vyjádřeníDesignové graffiti - způsob odstranění

Na příkladech…Vandalismus - graffiti

Na příkladech ze sousedství jsem jí ukázal, že se sprejeři rádi na svá místečka vracejí a znovu tam řádí. Vysvětlil jsem jí, že by bylo zbytečně náročné a nákladné natírat nově celý dům, když by za určitou dobu musela řešit stejný problém. To tchyně uznala, a proto jsme společně hledali jiná řešení.

 

 

 

graffiti - řešení problematikyAgo - ochrana před graffitiVelké plochy lákají sprejery

Měl jsem štěstí…

Měl jsem štěstí a narazil jsem na informace ohledně firmy Odstraňování graffiti Praha. Zjistil jsem, že firma svým klientům nabízí velice účinné řešení – antigraffitový nátěr, který dokáže ošetřenou plochu ochránit tak, že z ní nasprejované graffiti lehce odstraníte bez toho, aby se poškodil původní nátěr. Firma se zabývá samozřejmě i odstraňováním graffiti z neošetřených povrchů, ale varuje, že v těchto případech je obecně úspěšnost nižší. Graffiti lze odstranit maximálně s 90 % úspěšností, bohužel vždy částečně dochází k lehkému poškození nátěru.

Velké plochy pro sprejeryDrahé spreje na graffityodstranění graffiti Praha

Nedalo se ale nic dělat…

Nedalo se ale nic dělat, graffiti jsme nechali odstranit, barevný nátěr byl naštěstí poškozen jen zlehka a stačily na to jen malé opravy. Potom už se nanesl ochranný nátěr.

Na tchýni je vidět, že se jí psychicky ulevilo. Ví, že kdyby se zase sprejeři ukázali, stačí jen zvednout telefon a A SERVIS LIPKA, s.r.o. to zařídí raz dva. Odstraňování graffiti Praha