Rodiče před několika lety zdědili chatu. Bohužel ani jednoho z nich nikdy nelákaly pobyty na venkově nebo chalupaření, takže chata zprvu chátrala. Později se rodiče rozhodli chatu využít k pronajímání na různé druhy akcí, třeba oslavy narozenin, rozlučky se svobodou a tak podobně. Mají tak zajištěný občasný přísun peněz a taky pravidelný úklid chaty. Podmínkou k zapůjčení chaty je totiž i její uvedení do původního stavu.

Graffiti odstraněníodstranění graffitiPrevence proti graffiti

Graffiti na chatě? Vše je možné

Chata se tedy kontroluje jen při předávání, jinak se o ní rodiče příliš nezajímají. Že to není moc dobrá strategie, to zjistili nedávno. Opuštěné chaty si její okolí všimlo a začali se k ní stahovat sprejeři. Poprvé jsme graffiti na stěně chalupy zaznamenali při jednom z předávání. Rodiče byli překvapeni stejně jako ti, kteří si chatu půjčovali. A od té doby začaly nasprejované nápisy a obrazce na stěně přibývat.

Rodiče se nechtěli zabývat graffiti na stěně chaty, na které jim moc nezáleželo, ale lidé, kteří si chatu vypůjčovali se na to nedívali moc chápavě a cítili se ošizení. Říkali, že se tak narušuje atmosféra místa. Někteří dokonce žádali slevu, protože za cenu, kterou měli platit, nedostali to, co bylo inzerováno na internetu (o graffiti rodiče neinformovali).

vandalovéposprejovaná zeďšpinavá zeď

Odstraňování graffiti Praha vše vyřeší

Bylo zřejmé, že se rodiče budou muset graffiti zbavit a postarat se o to, aby znovu nevznikalo. Ten druhý úkol zní sice jako science fiction, ale v dnešní době je už možné takřka vše. Rodiče se domluvili s firmou A SERVIS LIPKA, s.r.o. Odstraňování graffiti Praha  a ta jim na stěnu chaty nanesla antigraffitový nátěr. Toto opatření přesně odpovídalo požadavku rodičů – nemuseli se už dále o nic starat, jakékoli další návštěvy sprejerů řešil A SERVIS sám, všechno dával rychle do pořádku a tentokrát už na své útraty, protože tento servis už je v ceně ochranného nátěru. Jedině Odstraňování graffiti Praha!

spejeřiomítkaodstraňování graffiti