Hledali jsme si s přítelkyní nový byt. Ve starém jsme byli spokojení, ale už pro nás začínal být malý. Chtěli jsme do většího. Jak už to tak bývá, byly naše požadavky při hledání trošku přehnané. Chtěli jsme byt za co nejnižší cenu, ale požadovali jsme nově zrekonstruovaný. O co největší ploše, v co nejlepší lokalitě, s balkonem a rohovou vanou. čím odstranit plíseň

zelená stěna

Samozřejmě, že…

Samozřejmě, že jsme museli ze svých požadavků nakonec slevit. Balkon jsme neměli, cena byla lehce vyšší a rohová vana samozřejmě nebyla. Ale jinak vypadal krásně – prostorný, světlý, nově zrekonstruovaný, s hezkou koupelnou a kuchyňskou linkou. Obavy jsme měli pouze z toho, aby se v něm nezačaly vytvářet plísně.

koupelna a vlhkoststopy na stěně

Nastěhovali jsme se a dlouho bylo vše v pořádku. Ale když přišel podzim a k tomu i chladnější počasí, objevilo se v kuchyni to, čeho jsme se obávali – plísně. Přítelkyně tvrdila, že to musí být tím, že máme často otevřená okna na ventilaci. A vpouštíme tím do domu chlad, proto jsme od té doby nevětrali téměř vůbec. Jenomže plísně se ještě více rozrostly.

špatně větraný důmjak na plíseň

Neváhali jsme dlouho a pozvali jsme si firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., aby nám její technici vysvětlili, v čem je problém a čím odstranit plíseň. Problém byl opravdu ve větrání, ale ne tak, jak si přítelkyně myslela, právě nevětrání to všechno způsobovalo. Předtím jsme nevětrali dostatečně – okna na ventilaci nedokáží zajistit dostatečnou výměnu vzduchu, je nutné větrat intenzivněji s okny dokořán.

jak se zbavit plísně na stěnáchplíseň mezi kachličkami

Když už jsme věděli, na čem jsme…

Když už jsme věděli, na čem jsme, mohli se technici dát do své práce. Odstranili plísně a provedli důkladnou dezinfekci stěny i celé kuchyně. A aby se zabránilo opakování celé záležitosti, nanesl se na stěnu LSG nátěr proti plísním. Všechny práce byli techniky A SERVISU provedeny velice zručně a pečlivě. Dezinfekce i nátěr fungují spolehlivě. čím odstranit plíseň

Jak odstranit plíseň v koupelněvlhkost v domě