Zrekonstruovali jsme byt a místo toho, abychom si začali užívat výhod rekonstrukce, museli jsme řešit problém s plísněmi. Ty se objevily asi čtyři až pět dnů po tom, co jsme přilepili tapety. Když jsme tapety strhli, objevili jsme pod nimi na stěně vlhké skvrny. Měli jsme doma sice savo proti plísním, ale co použít na vlhké skvrny? Uvědomili jsme si, že tento prostředek asi nebude to pravé, co nám v dané situaci pomůže.

Plíseň na omítce   Plíseň na stropě

Vyhledali jsme pomoc

Jelikož jsme si nevěděli rady, spojili jsme se s firmou A SERVIS LIPKA, s.r.o., odstranění plísně. Firma se na problematiku plísní specializuje už dlouho. Její technici jsou schopni zákazníkům navrhnout řešení trvalého odstranění plísně a odstranění plísní na míru. Technici nám řekli, že problém tkví v tom, že se plísně neobjevují jenom na povrchu, ale jsou zakořeněny i ve stěně. Ze stěny je nutné odstranit je nejen mechanicky ale i kvalitní dezinfekcí, což bohužel savo není.

Odstranění plísně   Prostředky proti plísní

Vysvětlili nám, že celý problém vznikl z toho důvodu, že v důsledku rekonstrukce (nová plastová okna) došlo k zamezení cirkulace vzduchu. Okna se stala neprodyšnými a vlhkost se tak začala zvyšovat. Všechno se ještě zhoršilo tím, že se na zeď, která byla náchylná na vlhnutí, připevnily tapety, které dýchání stěny znemožnily zcela.  

Vliv plísně na zdraví   Plíseň pod omítkou

Prozatím panuje s odstranění plísně spokojenost

Vzali jsme si k srdci doporučení techniků ohledně pečlivého a častého větrání, které by mělo vlhkost v bytě snížit. Kromě toho jsme se s techniky domluvili, že nám poté, co se vypořádají s plísněmi, stěnu ošetří protiplísňovým LSG nátěrem. Tento nátěč by měl být schopný zabránit tomu, aby stěna vlhla.

Vliv plísně

Závěrem bych chtěla dodat, že spolupráce s firmou byla výborná a výsledek je zatím skvělý. Prozatím po provedení všech prací jsme spokojeni, plísně se netvoří, stěny vlhké nejsou. Jestli to tak zůstane i nadále, budeme možná moct opět připevnit tapety.

Nátěr LSG   Tvorba plísně v bytě