jak vyčistit koberecS přítelem spolu bydlíme už několik let. Jenže teprve teď jsme si vybavili vlastní byt a tak jsme se k té příležitosti rozhodli uspořádat kolaudaci pro přátele. Že jim byt předvedeme a při tom se dobře najíme a popovídáme. Chtěla jsem kolaudací udělat víc a kamarády pozvat po skupinkách, protože jsem měla strach, aby se něco nerozbilo, když to máme celé nové. Ale přítel mě přesvědčil, že přece už nikdo z kamarádů není žádné děcko, že se snad po třicítce už nikdo neožere tak, že by se někde mátořil a poboural nám půl bytu. Nechala jsem se proto přesvědčit, že to dáme na jednou. Protože představa, že by se ta párty měla třeba obden opakovat a já pokaždé musela něco navařit nebo aspoň přichystat a následně zase vše poklidit.- Koberce, čištění Brnočištění čalounění

 

Takže jsem si říkala, že uděláme jednu párty a bude klid a budu se jen modlit, aby se nic nerozbilo. A možná paradoxně i proto bych si nafackovala, protože jsem něco poničila sama, takže to nemám na koho svádět. Což myslím samozřejmě v žertu. Od kamarádů jsme dostali spoustu dárků, hodně láhví tvrdého, což potěšilo přítele. Ale taky spoustu drobností do bytu, což zase potěšilo mě. Dostali jsme třeba takovou roztomilou dřevěnou skříňku se srdíčkem na dvířkách, co slouží k uschování klíčů. Pak jsme dostali takový obrovský rámeček, který se skládá z několika malých rámečků, takže to vytváří takový velký obraz. A rovnou nám do jednoho rámečku vložili fotku, kde jsme my právě s těmito kamarády.

Dostali jsme…

čím vyčistit koberecDostali jsme taky pár květináčů s kvítkama, což nám v bytě chybělo, tak jsem měla radost a poslední věcí byla vůně do bytu. Která funguje na principu dřívek, které jsou napůl namočené v parfému, nebo není to parfém, tak ve voňavé tekutině a na půl ze skleničky vyčuhují, čímž se po bytě rozlíná vůně. Dala jsem to do obýváku na stolek, protože kromě vůně to je i hezký designový doplněk. Ale jak jsem nebyla zvyklá, že na stole něco nového je, když jsem se protahovala mezi sedačkou a stolkem s plnýma rukama talířů, nevešla jsem se a vůni jsem shodila na zem.

Skleničku jsem naštěstí nerozbila, tu jsem hned zvedla, zapíchla do ní zpátky dřívka a radovala jsem, že jsem vylila jen čirou tekutinu a ne třeba víno. Máme totiž smetanový koberec, ano, věděli jsme už při koupi, že bude náchylný k nečistotám. Ale chtěli jsme náš malý obývák co nejvíce rozzářit, aby nebyl tak tmavý, jako před úpravami. Říkala jsem si, že to prostě uschne a nechala to být.přípravky na čištění koberce

 

Jenže druhý den byl koberec sice suchý, ale na něm byla ošklivá mastná mapa. Kdyby člověk vylil fakt nějakou klasickou voňavku, tak by se bývalo nic nestalo, protože to je alkohol. Ale toto bylo i na bázi nějakých vonných olejů, což jsem samozřejmě zjistila, až to vytvořilo ten flek. Nechtěla jsem do toho rýpat, přece jen je to nový koberec, tak jsem nechtěla napáchat ještě větší škody. Místo toho jsem si na internetu vytipovala úklidovou firmu Koberce, čištění Brno, která se specializuje na čištění koberců a používá moderní, účinný, ale přesto šetrný (což byly hlavní parametry pro moje rozhodnutí) kotoučový stroj. Mastnou skvrnu hravě dostali dolů a navíc jejich kosmetika provoněla byt. Tak ani nepotřebuju žádné jiné vůně. A SERVIS LIPKA, s.r.o.