Tvorba plísně v bytěManžel dostal lukrativní nabídku práce, kvůli které jsme se museli stěhovat o 200 km dál a začít tam od znova. První problémy nastaly už při hledání vhodného místa pro bydlení. Jediné, podle čeho jsme se mohli rozhodovat, byly fotky bytů. Danou oblast jsme si mohli prohlédnout na mapě. Nezbylo nám nic jiného, než si na tomto základě vybrat byt a na dálku ho koupit.

Prostředky proti plísní
Když jsme byt poprvé viděli ve skutečnosti, příjemně nás překvapil, báli jsme se, co z toho vyleze, ale dopadlo to dobře. Byt vypadal přesně jako na fotografiích a působil na nás velice příjemně. Problémem bylo, že se s naším nastěhováním začala v bytě výrazně zvyšovat vlhkost. Vyšší procento vlhkosti jsme naměřili vlhkoměrem a postupně jsme objevovali vlhké stěny.

 

Bylo nám jasné, že je jen otázkou času… Čím odstranit plíseň

boj proti plísniBylo nám jasné, že je jen otázkou času, kdy vlhké stěny přilákají plísně, takže nás pak jejich výskyt nepřekvapil. Manžel se ptal kolegů v práci na rady. Jeden mu doporučil nějakou lampu s ultrafialovým světlem. Dokonce nám ji zapůjčil. Ale byl to naprostý nesmysl, absolutně to nefungovalo. Naštěstí měl manžel v práci i takové kolegy, kteří byli schopni poradit něco kloudného – Čím odstranit plíseň. Doporučili mu oslovit firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., a ta nás zachránila.

Řešení plísně v domě
Konečně si někdo věděl rady. Technici této firmy nám vysvětlili, že na vlhkost v našem bytě mělo vliv to, že v něm po delší době začal někdo bydlet, tím se vlhkost zvýšila ihned. K tomu všemu jsme ji ani neuměli správně vyvětrat, takže se jen hromadila. Když jsme dali najevo, že jsme rady, jak s bytem zacházet, aby se vlhkost nezvyšovala, pochopili, pustili se technici do likvidace plísní.
Plísně byly odstraněny, stěny vydezinfikovány a ošetřeny protiplísňovým LSG nátěrem. Byt se zcela a definitivně oprostil od plísní. Bydlíme si teď parádně.