lsg nátěrManžel odjel na půlroční služební cestu do zahraničí, po dobu jeho nepřítomnosti bydlím i s dcerou v pokoji u jeho rodičů. Jenomže po našem nastěhování napadla plíseň roh pokoje, ve kterém s dcerkou spíme. Jednou za čas k nám přiběhla tchýně a s úporností stříkala plísně chlórem. Občas plísně na chvíli zlikvidovala, ale stejně se tam za pár dní objevily znovu. Jenomže ona si stála pořád na svém, uklízela dlouho v nemocnici, kde chlór používali skoro na všechno, a tak si nechtěla nechat vymluvit, že by jednou konečně nemohl zabrat i u nás.

nátěr proti plísním
Já už jsem toho ale měla dost, kvůli smradu z chlóru bylo nutné větrat. Ale zase jsem se bála, aby dcera kvůli chladu v místnosti neonemocněla, takže větrání moc nepřipadalo v úvahu. Z těch výparů nás už ale obě začala docela dost bolet hlava, proto jsem nakonec tchýni rázně řekla, že tohle už nepůjde, takhle žít nemůžeme a že musíme hledat jiný prostředek Čím odstranit plíseň.

Tchán mi dal naštěstí zapravdu… Čím odstranit plíseň

jak na plíseň
Tchán mi dal naštěstí zapravdu, a aniž bych ho o to požádala. Tak nám sám od sebe zajistil návštěvu firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o. Technici firmy se zděsili, když jsem jim vyprávěla o množství chlóru, které tchýně na plísně vypotřebovala. Řekli mi, že chlór je schopný plísně pouze na krátkou dobu zapudit, ale nedokáže nic trvalého.

plíseň v bytě
Také mi řekli, že to, že nevětráme, je hlavní důvod, proč se plísně v pokoji objevily. V pokoji je vysoká vlhkost, která se od našeho nastěhování přestala odvětrávat. S tchánem jsme se domluvili na tom, že on u nás začne více topit a já budu pravidelně větrat.
Technici potom odstranili plíseň mechanicky, vydezinfikovali stěnu přípravkem bez chlóru a ošetřili ji LSG protiplísňovým nátěrem. Teď už je vše v pořádku, vypadá to, že plísně se už do našeho pokoje znovu nevrátí.