Ochrana proti plísnímDruhým rokem po sobě se nám v ložnici objevila plíseň. Poprvé jsem ji odstraňoval nějakým antiseptikem, sdíral jsem plíseň i s malbou, znovu jsem stěnu omítl a natřel barvou. Jenomže příští zimu se to objevilo zase. Neměl jsem vůbec chuť zkoušet zase nějaké podobně zbytečné úkony.

Jenomže zkuste si tohle říct manželce, odmítala mě chápat. A především nepovažovala za reálné, že bychom plísně co nejrychleji neodstranili. Nutila mě kupovat jeden toxický přípravek proti plísním za druhým, všechno jsme to postupně na plísně vyzkoušeli, něco dočasně zabralo, ale nic nebylo na dlouho. Když tak o tom přemýšlím, divím se, že jsme se z těch výparů neotrávili. Myslím, že mix těch přípravků nám musel uškodit víc než samotné plísně. Pořád jsme neměli vyřešeno Jak odstranit plíseň.

Postupem času to začalo docházet i manželce, protože už další přípravky odmítala. Stejně se s tím ale nesmířila a jednou mě doma čekala i s techniky firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o., které k nám pozvala na radu své kolegyně.

Technici…

Plísně na stěně a vliv na zdravíTechnici nám řekli, že k rozlousknutí celého problému potřebujeme zjistit, odkud se bere přísun vlhkosti, která je původcem plísní. Zdroji vlhkosti se nakonec ukázaly být rostliny, které si manželka v ložnici pěstuje. Chtěla být po probuzení obklopena zelení, a proto jsme v ložnici měli desítky květináčů. Technici manželce vysvětlili, že takové množství rostlin pro nás ani není zdravé, protože nám ubírají kyslík a uvolňují oxid uhličitý, který pro náš spánek rozhodně není přínosný.

Většiny květin jsme se tedy zbavili, technici odstranili plísně a spory a pro jistotu stěnu ošetřili LSG protiplísňovým nátěrem, abychom se už do kontaktu s plísněmi znovu nedostali. Jsou to už dvě sezóny a pořád máme klid. Jen manželka bez květin strádá, ale sama říkala, že se jí teď mnohem lépe spí. Takže máme všechny starosti co se týče plísní na dlouhou dobu vyřešené.