Bydlíme v docela klidné čtvrti. Slovo docela radši přikládám, protože všude se občas něco stane. Ale rozhodně to není u nás na denním pořádku a incidenty byly spíše jen takové menší.

rady jak odstranit graffitiNapříklad…

Například se soused ve vedlejším domě opil a pak zvonil na všechny zvonky v našem domě a chtěl vysvětlit, proč mu klíče nefungují. Tak jsme ho jen nasměrovali pár kroků vedle do domu, kde opravdu bydlí. Ale to patří spíše mezi takové úsměvné příhody, kvůli tomu si člověk nemusí dělat vrásky. Co mě ale naopak zvedlo ze židle, až jsem soptil, byl posprejovaný vchod u dveří do našeho činžového domu.

Jelikož mám…

Jelikož mám v družstvu hlavní úlohu, veškeré řešení a zařizování padlo na má bedra. Manželka mě doma musela krotit, protože moje tipy jak odstranit graffitifrekvence nadávek a označení chuligán, spratek nebo vandal byla až přespříliš. Ale opravdu nechápu, co to je za legraci ničit cizí majetek, je to jen ubohé. Naštěstí to ale nebylo ve výsledku vůbec tak náročné, jak jsem si zprvu myslel.

Kolega…

Kolega v práci mě totiž dal super tip, řekl, že existuje firma, která je vyhlášená právě v boji proti graffiti. Já se zaradoval, ale ještě jsem neměl vyhráno. Protože, říkám si, důvěřuj, ale pověřuj. Proto jsem si firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., kterou mi kolega doporučil, vzal takříkajíc na mušku. Na internetu jsem si pročítal názory zákazníků a různé recenze, a to mě jednoznačně přesvědčilo, abych se na firmu obrátil.

jak se bránit proti vandalůmProtože…

Protože zpětná vazba klientů byla opravdu skvělá, všichni si služby Brno Graffiti, čištění chválili. Hned, jak jsem zvedl telefon, tak jsem věděl, že naše spolupráce bude trefa do černého. Paní na telefonu byla velmi příjemná a snažila se nám vyjít vstříc. Takže hned za dva dny k nám přijeli pracovníci z A SERVISU a rovnou se vrhli na ten zohyzděný vchod. Graffiti odstranili, což probíhalo následujícím způsobem – pracovníci nejprve graffiti co nejvíc zeslabili a dále postižené místo přetřeli danou fasádní barvou.

Vysvětlili nám,…

Vysvětlili nám, že je dobře, že jsme se nepokoušeli sami graffiti odstranit, protože zamalovat graffiti ihned a neodstraňovat ho, nepřináší dobrý výsledek. Graffiti totiž většinou prostupuje a jsou pak vidět jeho původní kontury a fleky, což vypadá prostě škaredě. Na schůzi družstva jsme si potom odhlasovali, že se složíme na aplikaci preventivního nátěru od téže společnosti. Firma A SERVIS totiž vyznává heslo, že nejlepší ochrana je prevence. A na tom jsme se všichni majitelé shodli. Konkrétní preventivní zákrok pak probíhal tak, že odborníci z A SERVISU nejen na místo vchodu ale na celou fasádu v místech, kam by vandal teoreticky „dosáhl“, nanesli speciální nátěr. cena odstranění graffiti

 Ten funguje,…

Ten funguje, jak jsem laicky pochopil, jako takový ochranný film, co zabrání případnému dalšímu zásahu vandala, aby se graffiti sprej nevsákl přímo do struktury omítky. Čímž se zajistí následné odstranění graffiti se sto procentním výsledkem. A SERVIS navíc jakýkoliv další servis poskytuje zdarma, konkrétně pracovníci v případě dalšího graffiti znečistění zdarma odstraní, a navíc znovu nanesou ochranný nátěr.