Opravdu ráda bych věděla, jak se ta obří, asi metrová olejová skvrna, ocitla na naší dřevěné podlaze v obyváku. To ale asi nikdy nevypátrám, protože se k tomu nikdo nepřizná. No, asi teda nezbývá, než se vykašlat na hledání viníka. A začít hledat řešení. To bylo až podivuhodně jednoduché. A bylo jím čistící a úklidová firma A SERVIS LIPKA s.r.o. Tuto firmu mi doporučila kolegyně v práci, která s ní měla zkušenosti.

Tajemná skvrna

Když přijeli, samozřejmě se ptali, kde se tam ta skvrna vzala, ale to jsem jim nemohla říct, protože mi to nikdo doma neřekl. Naštěstí jsme dostali doporučení na úklidovou firmu Brno mytí podlah , která patří ke špičce v oblasti úklidových a čistících firem. Jak jsem se dozvěděla, patří k nejlepším nejenom v České republice, ale také na Slovensku, v Rakousku a Německu, kde je konkurence daleko větší, než u nás. I přesto se na ně zákazníci opakovaně obracejí. A SERVIS se dlouhodobě zabývá čištěním různých povrchů, například čištěním čalounění a koberců pomocí metody čištění kotoučovým strojem. Čistí však nejen koberce, okna, fasády a jiné věci, ale také všechny jiné druhy podlah. Od dlažby, linolea, marmolea, plovoucí podlahy, lité podlahy nebo kameninové podlahy až po betonové podlahy.

Zázračné odstranění

Podlahu tak očistili i u nás. K tomu využili metodu strojového čištění podlah pomocí kotoučového stroje. Tento jedinečný stroj zajistí detailní a hloubkové čistění. Takže skvrna byla ta tam. Nemohla jsem uvěřit, ale opravdu. Celá olejová skvrna byla pryč a na podlaze nešlo vůbec nic poznat. A co víc? Dokonale čistý byl i zbytek podlahy, který se zdál předtím čistý. Ale po tomto čištění bylo jasné, že se to jenom zdálo. Ačkoliv naše podlaha byla pravidelně čištěna, evidentně to nestačilo.

Metoda kotoučového stroje

Výsledek profesionálně vyškolených zaměstnanců z A SERVISU byl však vidět na první pohled. Postupovali následujícím způsobem. Podlahu nejdříve kvalitně vydrhli pomocí účinné čistící chemie. Poté, co povrch důkladně vykartáčovali, zaměstnanci odsáli všechny nečistoty, mastnoty a také vlhkost. To vše strojem, který váží asi 50 kilo, a proto je vysoce výkonným vysavačem. Poté, co dokončili práci tímto strojem, na kterém je napojena hubice s gumovými lištami, podlahu ještě jednou namočili čistou vodou. To aby se neutralizovala od zbylého chemického roztoku. A pak už se jen nechala doschnout.

Profesionální přístup

Jak sami říkají, kotoučový stroj, který pro strojové čištění podlah využívají, je jediným přístrojem, který dokáže důkladně a úplně vyčistit jakýkoliv druh podlahy. Musím také pochválit chování a přístup samotných zaměstnanců. Celou dobu se chovali jako profesionálové a ještě ke všemu byli velmi milí. Jsem ráda, že jsme si pečlivě prohlédla postup, jakým pracují a vím, že odvedli kvalitní práci, kterou bych sama určitě nezvládla. Jednak proto, že nemám ten stroj. Ale i kdybych ho měla, tak práce s ním je tak náročná, že bych to určitě sama nedokázala. A vlastně ani není potřeba. Až opět budu mít nějaký problém, bez váhání se obrátím na firmu A SERVIS.