Naposledy jsme měli ve škole stážisty z několika zemí, jednalo se o nějaký speciální program. Bylo to fajn, poznat lidi ze všech různých zemí. Většina schůzek s nimi odehrávala v projektové místnosti, kde máme koberec. Moc často se tam nechodilo, takže když tam najednou chodila tolik lidí, bylo to na koberci docela hodně vidět. Uklízečky se to sice snažily vyčistit, ale nešlo jim to.

Nakonec…

Nakonec jsme si řekli, že to necháme vyčistit od úklidové firmy, přece jenom i tak ten koberec nebyl už hodně dlouho čištěný. Ale neměli jsme doteď s žádnou firmou zkušenosti. Alespoň ne dobré tedy, protože kdysi jsme si nechali čistit podlahy od jedné firmy. Ta sice nabízela i čištění koberců, ale domluva s nimi byla otřesná, takže to chtělo najít někoho jiného. Takže jsem si sedl k počítači a hledat nějakou firmu, která by se o to postarala. Ani ne po půl hodině jsem narazil na úklidovou firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o. Byly na ni jen samé pozitivní ohlasy, a tak jsme se s kolegy rozhodli, že si koberce od nich zkusíme nechat vyčistit.

Dobrý dojem…

Dobrý dojem na mne udělali hned ze začátku, protože domluva s nimi proběhla velmi rychle a bez problémů. Byli ochotni se přizpůsobit našim časovým možnostem, které vyžadovaly čištění převážně v odpoledních až večerních hodinách, až v naší škole bylo co nejméně lidí. Čištění všech koberců v naší několika patrové budově jim zabralo pouhé dva dny a po špíně nebyla ani památka. Jejich služba zahrnovala strojové čištění kotoučovým strojem, které patří mezi nejúčinnější metody čištění koberců. Dost jsem si předtím o ní načetl a všichni lidi ji vychvalovali. Potom, co jsem viděl, jak vyčistili koberce v naší škole, jsem pochopil proč. Koberce byly koberce ve skvělém stavu.  Po zelených skvrnách od džusu nezbyla ani památka a na koberci ani nebylo poznat podle vláken koberce, kde byl koberec čištěný více, protože jejich vysavač pak všechna vlákna hezky narovnal.

Velkou výhodou…

Velkou výhodou oproti extrakční metodě je ta, že kotoučové čištění nezanechává na koberci skvrny. Koberce jsou po čištění vydenzifikované, zbaveny všech roztočů a nežádoucích pachů a nečistot. Samozřejmě jsme si čištění objednali do všech prostor naší školy, když už jsme se rozhodli, že si na to úklidovou firmu Čištění Brno, koberce,  najmeme a koberce všechny hezky prokoukly. Byl jsem moc rád, že jejich kladné recenze na internetu mě nezklamaly a my se mohli přidat k řadě spokojených zákazníků. Z jejich odvedené práce jsme nadšení a rozhodně se k této firmě budeme vracet. Zaměstnanci byli navíc velice milí a byla s nimi opravdu dobrá domluva, takže za mě není nic, na co bych si u nich mohl stěžovat. Jsou to profesionálové, se kterými jsem rád spolupracoval a určitě to nebylo naposledy.