Mytí Praha, podlahyPřestože jsou podlahy praktičtější než koberce z hlediska jejich udržování, tak i tak je potřeba jim věnovat určitou péči, pokud chcete, aby byla co nejdéle zachovalá. A nečistit je levnými přípravky nebo metodami, pokud si je nechcete zničit. Podlahy jsou totiž náchylné na poškrábání, takže pokud je budete drhnout ledabylým kartáčem, nemůže to dobře dopadnout, pokud vám tedy nevadí, že po takovém čištění budete mít na podlaze škrábance. Proto jsem se obrátila na úklidovou firmu, když jsem si zašpinila podlahu.

Slepovala jsem si své oblíbené dřevěné rámečky, které už nebyly v nejlepším stavu. Párkrát mi spadly na zem a tak potřebovaly opravit. Tak jsem si koupila vteřinové lepidlo a pustila se do toho. Jenže lepidlo neskončilo jen na rámečcích, ale i na podlaze. Snažila jsem se to vyčistit, ale nešlo mi to. Tak jsem se rozhodla obrátit na nějakou úklidovou firmu a vybrala jsem si A SERVIS LIPKA. Jejich kotoučový stroj a chemie si s tím dokázali poradit. Po první chemii lepidlo nechtělo úplně povolit, ale pod druhou už ano. V tomto případě je kvalitní chemie prý pro čištění klíčová, žádné levné nekvalitní prostředky nemohou podlahu kvalitně a šetrně vyčistit.

 

 

 

Pro podlahu je důležité…

čím umýt okna

 

Pro podlahu je důležité, aby chemie byla co nejšetrnější a splnila požadovaný cíl. Jejich úklidová firma k hloubkovému čištění podlah používá vždy zásaditou chemii. V některých případech používá kyselou chemii, ale to jen při čištění podlah po stavebních činnostech a rekonstrukcích, protože kyselá chemie je velmi agresivní. Ale za to zase dokonale odstraní z povrchu podlah veškeré vápenaté a cementové závoje, zbytky stavebních nečistot a povlaků. Pro jiné čištění ji nelze použít a nedá se použít ani při čištění po stavebních pracích v případě přírodních a kamenných podlah, protože v těchto případech je zapotřebí šetrného materiálu, což je právě chemie zásaditá. Po čištění podlah je vždy dobré je zakonzervovat nanesením flotace, což je průmyslový polymer, jednoduše řečeno voskování podlahy.

Proto jej vždy klientům doporučují. Tímto způsobem se zajistí, že již nedojde k hlubšímu znečištění dřevěné podlahy. Na podlahu dávají převážně pololesklý vosk, tento vosk máme dlouhodobě osvědčený a máme s ním výborné zkušenosti. Vosk musíme do podlahy vetřít dvakrát až třikrát, tak aby se vytvořila kompaktní vrstva, která zajistí podlaze pružnost, elasticitu, protiskluzový efekt. Díky tomu je moje podlaha nejen dlouho čistá a krásná, ale je díky protiskluzovému efektu vytváří bezpečnější prostředí a snižuje hrozbu uklouznutí. Takže si jejich službu opravdu nemůžu vynachválit. A pokud zvažujete, že si necháte od někoho vyčistit podlahu, tak rozhodně doporučuji tuto firmu Mytí Praha, podlahy.