Moje dcera Anička je dost kreativní typ. Myslím si, že ačkoliv je to dítě předškolního věku, svým uměleckým cítěním a šikovností se vyrovná leckterému školákovi na prvním stupni základní školy. Její oblíbenou činností je malování, a to zejména zvířátek. Má ráda přírodu a nebe. Již delší dobu ji uchvacuje hvězdná obloha a pokud má v ruce tužku a papír, vždy se na jejím obrázku objeví nějaké hvězdy. Proto jsme si s manželem řekli, že popustíme uzdu její fantazii a necháme ji vyzdobit si pokojíček podle sebe.

Malá výtvarnice

Nejdříve se chopila barviček a vrhla se na stěny. Byla velmi vytrvalá a za celé odpoledne dokázala kompletně pomalovat jednu stěnu. Ale nebyly to kdovíjaké čáry. Byl to obraz, který i z našeho, dospěláckého, pohledu dával smysl. Bylo znát, že jeho autor nějaký ten talent má. Na stěně se samozřejmě objevila zvířátka všeho druhu. Zejména koně zde měli své čestné místo. Velkou plochu zabírala louka plná roztodivných květin hrající všemi možnými barvami. No a našlo se i místečko pro moji a manželovu maličkost. Vyobrazila naši rodinu, jak se za ruce prochází po té nekonečné louce a jak pozoruje volně pobíhající a pasoucí se zvěř. Byl to obraz hodný obdivu. Nejen z hlediska ztvárnění ale také z pohledu objemnosti díla. A to samozřejmě nebyl konec.

Splněné přání

Pokračovala pak také celou sobotu a část neděle. Nikdy jsem ji nezažila tak pohlcenou do tvoření. Pokud jí to nadšení vydrží až do dospělosti, bude výbornou výtvarnicí. O tom jsem přesvědčena. Manžel jí pak pomohl se stropem, který přemaloval na tmavě modro a sem tam umístil nějakou tu hvězdičku. Anička si pak přála, abychom jí na okna nalepili svíticí neonové hvězdy. To jsme jí samozřejmě s radostí splnili. Od té chvíle na dlouhou dobu se její pokoj stal místem, kde návštěvy měly první zastávku. Kamarádky, které u nás přespávaly, jí její pokoj záviděly a přemlouvaly své rodiče, aby i ony samy mohly něco takového vytvořit. V noci neonové hvězdy krásně svítily a vytvářeli skoro až mystickou atmosféru. Kdybych byla dítětem, byla bych z toho pokoje taky u vytržení.

Praktická stránka

Jenže po nějaké době se ukázalo, že pár věcí, které jsme do pokoje instalovali, není až tak praktických. Například životnost neonových hvězd nebyla příliš dlouhá a brzy přestaly svítit zcela. Nemluvě o tom, že se okna velmi špatně čistila. Nemohla jsem používat při jejich čištění stěrku, a navíc veškeré nečistoty se krásně usazovaly kolem hvězd. Takže jsme se s Aničkou domluvili, že hvězdy strhneme a místo nich vymyslíme něco lepšího. Jenže tento úkol nebyl tak jednoduchý, jak jsem zprvu očekávala. Při strhávání zůstalo na sklech lepidlo, které se mi při mytí pouze podařilo rozmazat do okolí a výsledek byl jednoduše strašný.

Lepidlo na oknech

Na to konto jsme s manželem na internetu hledali někoho, kdo nám s okny pomůže a případně se také postará o celkový úklid. Jednou za čas je prostě potřeba vše důkladně vysmejčit. Po velmi podrobném hledání a projíždění diskuzních fór nás zaujaly recenze na poměr ceny a výkonu, při hledání ve vyhledávání Ceník umývaní oken Brno.  Nejlépe nám vyšla úklidovou společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o. Právě té jsme nakonec zadali objednávku. Překvapila nás rychlá reakce na náš požadavek a obratem poslaná kalkulace úklidu. A co samozřejmě nejvíc, výborný smysl pracovníků úklidu pro detail a jejich zapálení pro věc. Byli neskutečně sehraným týmem, kterému to šlapalo a je vidět, že mají s úklidem mnohaleté zkušenosti. Výsledek tomu zcela odpovídal. Na oknech nebylo po lepidle ani památek a celý dům byl po jejich odchodu plný vůně a čistoty. Vůbec bych se na zemi nebála jíst. Doporučuji.