Cestoviny sú veľmi obľúbeným pokrmom, pretože je možné ich pripraviť veľmi rýchlo a zasýtia. Ak ste tiež fanúšikom talianskej kuchyne, vyskúšajte špagety karbony. Smotana síce do pôvodného receptu nepatrí, a väčšina to považuje za znehodnocovanie pôvodného receptu, dodá však celému pokrmu ešte väčšiu jemnosť.

Talianske špagety

Na tento recept toho nebudete moc potrebovať. Len 400 g špagiet, 200 g pancetty alebo anglickej slaniny, 1 vajce, 2 žĺtky, 2 strúčiky cesnaku, 80 ml smotany na varenie alebo na šľahanie, strúhaný syr (ideálne parmezán), soľ a korenie. Cestoviny varené al dente, takže sú o niečo ťažšie. Medzitým nakrájame pancettu či slaninu na kocky a osmažíme na panvici dozlatista.

Rýchly a chutný obed

V miske zmiešame vajcia, žĺtky, smotanu, syr a soľ s korením. Potom na chvíľu pridajte slaninu. Obsah panvice aj misky potom pridáme k horúcim cestovinám, ďalej už nevaríme. Dosiahneme tak to, že sa vajcia prehrejú, ale nezrazia, získame teda dokonale krémovú konzistenciu. Môžeme slúžiť s časťou strúhaného syra na posypanie. Je to naozaj rýchly obed, ktorý poteší celú rodinu.

Starosti nechajte iným

Len si dajte pozor, aby sa vám obsah panvice pri prestieraní neocitol na koberci. Jednak by bola veľká škoda tých cestovín, a jednak by ste si so novo vzniknutú špinou pridali ďalšie starosti. Ak už by k tomu však došlo, prenechajte to radšej odborníkom. Napríklad upratovacie firme A SERVIS LIPKA, s.r.o., Hĺbkové čistenie kobercov Senica, ktorá realizuje kvalitné strojové kotúčové čistenie kobercov. A to za veľmi priaznivé ceny, takže ak potrebujete vyčistiť koberce, tak tu ste na správnej adrese.