Když jsme před dvěma lety objevili na stěně plíseň, poslechli jsme radu kamarádů a celý problém jsme ihned začali řešit s profesionály. Pozvali jsme si techniky z firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o. Prozkoumali to u nás a došli k názoru, že plísně se neobjevily v důsledku vad ve stavebních konstrukcích, které by způsobovaly navlhání zdí, příčinou byla kondenzační vlhkost spojená s velkým množstvím vodních par vytvářených při vaření, sprchování, dýchání, sušení prádla a podobnými činnostmi.

zlikvidovat plíseň byla cítit zatuchlost začali se objevovat alergie

Snad každý potom řeší…

Snad každý potom řeší jak čistit plíseň. Technici nám radili, jak toto množství eliminovat, to není nijak těžké, jen stačí udělat v bytě dvakrát za den průvan, vařit se zapnutou digestoří, po osprchování vyvětrat a prádlo sušit na balkoně. Tím jsme se začali řídit a vlhkost v bytě klesla. Technici naše snažení pochválili a řekli, že teď už má smysl, aby se pustili do očišťování stěny od plísní. To jste měli vidět ten šrumec! Vůbec plísně nešetřili. Nastříkali na ně kyselou chemii a za mokra, tak aby se plísně dále nešířily, je odstraňovali kartáčem. Plochy po plísních vydezinfikovali kvalitní dezinfekcí. Nechtěli, aby byla stěna znovu kontaminována, proto se pustili i do likvidace uvolněných plísňových spor, které se vždy vyskytují v plísněmi zamořené místnosti. Jsou ale oken nepostřehnutelné, takže jejich likvidace je složitější.

Čištění plísní Plíseň za nábytkem jak zlikvidovat plíseň v koupelně

Technici na ně použili…

Technici na ně použili nejprve průmyslový vysavač  a potom ještě dezinfekci, se kterou vytřeli vodorovné plochy. Aby zbylá vlhkost neprosakovala do zdí a tím se nevytvářely vhodné podmínky pro život plísní, byl na stěnu nanesen LSG nátěr, ten působí jako taková brána, která se pro vlhkost v místnosti uzavře, ale je schopná vypustit ze stěny vlhkost už v ní obsaženou. Teď po dvou letech můžu s radostí říct, že nátěr pořád funguje spolehlivě.

LSG protiplísňový nátěr zkušenosti Protiplísňový náter LSG plíseňs e stale vrací, učinnná zbraň