S kamarádkami jsme kdysi měly sen, že si otevřeme soukromou školku pro děti. Chtěly jsme, aby byla zaměřená jak na ty nejmenší (1-2 roky staré děti), tak i větší, do zhruba šesti let. Přestože jsme původně každá vystudovala něco jiného, naše zaměstnání nás příliš nebavilo. Všechny nás však odjakživa spojuje láska ke zvířatům a také k dětem. K těm tedy především. Snad je to tím, že já pocházím z velmi početné rodiny a odjakživa jsem již od mého útlého věku musela doma pomáhat. Starala jsem se tak o mladší sourozence. Často jsem jim i vařila. V neposlední řadě jsem je také tu a tam musela usměrnit, vysvětlit jim látku do školy, ale i jak funguje svět. A také co se sluší a patří a na druhé straně co se nesluší a nepatří. Tudíž jsem byla taková vychovatelka. Vím tedy velmi dobře, jak jednat s dětmi.

tagy, graffity, AGO graffity, sprejeři, přestane je to bavit

Ostatní kamarádky …

Ostatní kamarádky sice nepochází z tolika sourozenců jako já, ale také si jich užily dost. A umí s dětmi jednat. Jedna se několik let živila i jako au-pair, tudíž umí i jazyky. No a poslední už při svých studiích vypomáhala v různých školkách či se po různu lidem starala o děti. Jednoho dne jsme se rozhodly, že si náš sen splníme a otevřeme si soukromou školku. Zpočátku bylo těžké najít prostory a samozřejmě vše vyjednat s úřady. Stálo nás to tehdy spoustu sil a papírování. Ovšem výsledek stojí za to a my už rok provozujeme naši vysněnou školku. Každý den je jiný a plný dobrodružství. Občas jezdíme i na výlety, hlavně za zvířátky, protože ty také zbožňujeme. Učíme tak děti, jak se mají ke zvířatům chovat. Ostatní přátelé nás velmi podporují. Cení si naší práce. Stejně takoví jsou i lidé, kteří k nám dávají hlídat své ratolesti. Ovšem nemáme rádi, když nám někdo naši práci zbytečně ztěžuje. Občas to mohou být nepohodlní rodiče. Občas to jsou kolemjdoucí pejskaři, kteří nezvedají po svých mazlíčcích exkrementy. Ty pak zůstávají ležet před naší školkou a vskutku nevytváří dobrý dojem. Ovšem tohle všechno jsou a byly malichernosti. Nedávno se nám stala opravdická nepříjemnost.

co s graffitypočmárané zdi, pryč stímgraffiti, recenze k odstranění

Jacísi vandalové…

Jacísi vandalové nám během týdne, kdy jsme měly zavřeno a odjely si na dovolenou, posprejovali školku. Nechápu, proč tohle někdo dělá. To se tak ti lidé vážně nudí? A proč tohle dělají malým nevinným dětem? Vždyť děti přece za nic nemohou. Jsem opravdu ještě stále hodně převelice znechucená a mé kamarádky taktéž. Už jsme napsaly stížnost. Doufáme, že se pachatel najde a minimálně dostane pár hodin veřejně prospěšných prací. To ho alespoň naučí, že cizí majetek se nemá ničit a znehodnocovat! Pachatele jsme zatím nenašly, ale graffiti jsme se musely zbavit. Lámaly jsme si hlavu, jak to jenom provedeme. Konce konců jsme ženy a nemáme přehled ve firmách, které by takového služby prováděly. Porot jsme se zeptaly známého a ten nám poradil, že můžeme zkusit firmu odstranění graffiti, jemu prý perfektně umyli okna. No a mimoto se věnují i odstraňování graffiti. Mají prý být nejlepší v České republice. A opravdu musíme říct, že jsou. Protože graffiti odstranili tak, že nejde vůbec poznat, že tam předtím nějaké bylo. Za toto jménem mým a mých kolegyň mockrát děkujeme. Firma A SERVIS LIPKA, s. r. o. je nejlepší!barevné, vyrazné graffitydřevo, omítka, cihla, AGOdprejeři, jak na ně vyzrát