Zdědila jsem byt pro strýčkovi, protože on vlastní děti neměl. A když jsem se přestěhovala a dávala byt do kupy, tak jsem v jednom rohu našla plíseň. Pravděpodobně byt nebyl v poslední době moc udržovaný, protože strýček posledních pár let dožil v domově důchodců. Musela jsem řešit otázku jak se zbavit plísně .Snažila jsem se to vyčistit, ale neuspěla jsem, a to jsem za čisticí prostředky proti plísni utratila neuvěřitelné peníze. Takže bylo potřeba přejít k plánu B, a sice najít nějakou úklidovou firmu, která by se o to postarala. Ale nikdo z mých kamarádů ani z rodiny neměl s žádnou zkušenosti, tak jsem byla odkázaná na internet.

Co způsobuje vznik plísní v domě Jak se zbavit plísní navždy Protiplísňový nátěr na stěny

A tam jsem konečně něco objevila…

A tam jsem konečně něco objevila. Narazila jsem na úklidovou firmu A SERVIS LIPKA, s. r. o., která měla vážně vynikající reference. A tak jsem se s nimi domluvila. Byli vážně moc milí a ochotní. Nejenom, že plíseň očistili, a to tak, že se už nevrátila, ale navíc jsem se od nich dozvěděla i řadu věcí o tom, jak vlastně plíseň vzniká. Mým problémem bylo pravděpodobně to, že jsem měla mezi místnostmi příliš velký teplotní rozdíl. Abyste plísni předešli, tak by mezi jednotlivými místnostmi by neměl být teplotní rozdíl vyšší, jak 4 oC. Pokud máte v nějaké místnosti výrazně nižší teplotu, tak když se do ní (například po otevření dveří) dostane výrazněji teplejší vzduch, už to může být problém. Teplý vzduch totiž v sobě obsahuje mnohem více vodních par, které se na chladném místě usadí a začne kondenzovat ve vodu.

Vyčištění plísně bez chlórujak čistit plíseňjak se zbavit plísně

A kde je vlhko…

A kde je vlhko, tam je zpravidla i plíseň, o tom jsme že určitě slyšeli sami. Plíseň se vždy držela prostorů, kde bývá vlhko, jako jsou sklepy a podobně. Proto se vyplatí udržovat konstantně stejnou teplotu. A vyplatí se to i z hlediska nákladů na topení. Lepší je v obytných místnostech dodržovat teplotu v rozsahu mezi 18 a 22 stupni Celsia, než nechat místnosti nehospodárně vychladnout pod 18 stupňů Celsia a následně místnosti znovu vytápět na ideální teplotu vzduchu, protože i když to tak na první pohled nemusí vypadat, je to finančně velice nevýhodné, proto je lepší udržovat stejnou teplotu – navíc tím budujete i jistou prevenci proti plísním.

Plíseň v rozích místnostiJak zlikvidovat opakovaně se objevující plíseňJak správně větrat

Já samozřejmě nevím…

Já samozřejmě nevím, jaká byla přesná příčina vzniku plísně v mém bytě, ale rozhodně se hodí tyto informace vědět, abyste jí mohli předejít vy. Ale i ta bohužel nemusí být vždy stoprocentní, proto je lepší se spolehnout na LSG, který funguje už opravdu stoprocentně. Je to nátěr, který je nejlepší ochranou proti plísní. Od té doby s plísní problémy nemám a jsem té firmě opravdu vděčná, proto jsem se rozhodla napsat tento článek. S plísní má problémy určitě spousta dalších lidí, tak snad jsem jim tímto pomohla.