Není to moc dávno, co se u nás doma objevila plíseň a s tím i otázka jak odstraňovat plísně. Šlo konkrétně o náš pokoj pro hosty. Protože tam nikdo pravidelně nespává, tak se tam nevytápí. Přišlo nám to zbytečné. Zatopili jsme tam vždy jen, když jsme věděli, že tam bude někdo spát. Bohužel, později jsme zjistili, že to byla chyba. Protože se nám tam udělala plíseň. Pořádek se tam udržoval, tak jsme nevěděli, jak je to možné. Potom jsme přišli na to, že to bylo způsobené právě onou rozdílnou teplotou.

Udržovat nízkou teplotu se nevyplácí

Takže pokud nechcete dopadnout jako my, je třeba udržovat v místnostech 18 až 22 stupňů Celsia. A to i tam, kde se moc nechodí. Protože když někde udržujete chladnější vzduch než v ostatních místnostech, tak jakmile tam otevřete dveře, vletí dovnitř teplý vzduch. A ten obsahuje mnohem více par než studený. V tomto případě se může na stěnách, stropu nebo v rozích nebo dokonce i na chladných kusech nábytku vysrážet vodní pára do formy kondenzátu nebo-li vody. A už máte zaděláno na problém. Toto jsou přesně ty situace, kdy plíseň uvnitř místností vzniká. Což byl přesně náš problém.

Ale naštěstí existuje řešení, jak se toho zbavit. Tím je revoluční nátěr LSG. A nabízí jej úklidová firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. Jejich servis odstranění plísní je kompletní, zabývají se odstraňováním řas, hub, sanitrů, výkvětů a jiných mikroorganismů z jakéhokoli povrchu. Jejich antimikrobiální působení LSG je založeno na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu. I opravdu krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů. Nitrobuněčný tlak potom způsobí její roztržení.

Ideálním řešením je LSG nátěr

Na povrchu chráněném nátěrem proti plísním LSG nemají plísně, bakterie, houby ani kvasinky vůbec žádnou šanci přežít. Pro buňky vyšších organismů je 100% bezpečný. Proto se nemusíte obávat, že by se jednalo o nějakou „sadistickou“ chemii, která by vám mohla ublížit. Životnost nátěru se pohybuje ve 100 % dle klimatické námahy 4-6 let. V další omezené míře bude fungovat cca do 10 let. Garantovaná záruka na tento nátěr je přibližně 2 roky.

LSG-nátěr proti plísním je nejúčinnější prostředek k trvalé ochraně proti mikrobiálnímu napadení.  A jedná se o skutečně o skvělou věc, protože díky tomu plíseň ze zdi opravdu zmizela. Zaměstnanci byli navíc hrozně moc milí a ochotní, vlastně všechny informace, které jsem zde řekl, mám od nich. Takže je můžeme jedině doporučit. Navíc nabízí celou řadu dalších úklidových služeb, takže jsme se na ně určitě neobrátili naposledy.