Ak patríte medzi milovníkov vína a ešte k tomu radi experimentujete, tak toto musíte určite vyskúšať. Je to lahôdka, ktorá sa hodí ako na zvláštne príležitosti, tak aj k dobrému filmu. Chutiť bude aj tým, ktorí nemajú zvyčajne radi červené víno, pretože vďaka višniam nie je toľko trpké a má príjemnú sladkú chuť. A čo na neho potrebujete? 4 – 5 l višní, cukor krupica a vodu. Pripravíme si 20 l demižón, ktorý vymyjeme. Potom bude potrebné tzv. Bulkátko, špunt a trochu plastelíny.

tepovanie kobercov  Ručné umývanie gaučov Tepovanie sedačiek a strojové čistenie kobercov

Višne oberieme…

Višne oberieme, umyjeme, otrháme stopky a vykôstkujeme. Odmeriame si 4 – 5 l višní. Tie vsypeme do demižóne. Zvaríme vodu s cukrom. Na 10 l vody prídu 2 kg cukru. Pripravíme si potrebné množstvo v tomto pomere. Vodu necháme úplne vychladnúť. Višne zalejeme vodou nie až po okraj (to je naozaj dôležité), musíme nechať miesto pre kvasenie. Zašpuntujeme, umiestnime bulkátko, do ktorého nalejeme vodu a okraje pevne utesníme plastelínou.

Ako sa starať o svetlý koberecAko dostať z koberca psie chlpyHĺbkové čistenie kobercov cena

Čistenie kobercov, sedačiek

Umiestnime do tmy (ideálna je pivnica) a už len necháme pracovať. Víno je hotové zhruba za 2 – 3 mesiace. Počas tejto doby strážime, aby sme vždy v bulkátku mali vodu. Potom len už musíte prečkať túto dlhú dobu, ale verte mi, že to čakanie sa určite oplatí, pretože odmenou vám bude neskutočná pochúťka. Len si dávajte pozor, aby sa vám nevylialo. Jednak by to bola naozaj veľká škoda, ale tiež to ide z koberca naozaj zle dole. Hlavne to neskúšajte sami čistiť, nech si koberec viac neponičíte a radšej to prenechajte upratovacej firme A SERVIS LIPKA, s.r .o., Čistenie kobercov, sedačiek Topolčany, ktorá má s čistením kobercov bohaté skúsenosti.

Ako dostať z koberca odolnej fľakyProfesionální mytí koberců a sedačekAko sa starať o koberec s vysokými chlpmi