Cibetková káva, ktorej pôvodný názov je „Kopi Luwak“ patrí medzi jednu z najznámejších a najobľúbenejších káv na svete, ktorá pochádza z juhovýchodnej Ázie. Ako napovedá samotný názov, táto káva je vyrábaná z cibetiek, čo však nie sú rastliny, ako sa možno mnoho ľudí domnieva, ale malé šelmy žijúce na niekoľkých kontinentoch. Cibetky sa živia hmyzom a tropickými rastlinami, a to vrátane plodov kávovníku. Strava, ktorú príjmu, následne prechádza ich tráviacim ústrojenstvom, vďaka čomu získava káva jedinečnú a nezameniteľnú chuť. Aj to je jeden z dôvodov, prečo je tento nápoj jeden z najdrahších na svete.

Výborná a aromatická chuť Cibetkovej kávy

Ľudia, ktorí ešte nepili cibetkovú kávu, si pravdepodobne myslia, že nepôjde o vábny nápoj, ktorý by ich mohol svojou chuťou prekvapiť. Opak je však pravdou. Cibetková káva vyrábaná z trusu cibetiek sa vyznačuje lahodnou a aromatickou chuťou, ktorá môže pripomínať karamel či čokoládu. Keďže obsahuje kofeín, dodáva ľudskému organizmu energiu, čiže má povzbudivé účinky, dokonca je vhodná i pre ľudí, ktorých trápi astma či chronické ochorenie dýchacích ciest.

Prečo je Cibetková káva vzácna?

Cibetková káva je skutočne vzácna, čo sa odráža na jej pomerne vysokej cene. Zberači totiž musia hľadať trus divokých cibetiek, ktorých je žiaľ veľmi málo. Ročne sa nazbiera zhruba pol tony kávy, čo je skutočne málo vzhľadom k tomu, že ide o najvyhľadávanejší nápoj na svete. Milovníci kávy si však veľmi dobre uvedomujú, že za kvalitnú a lahodnú kávu sa oplatí priplatiť.

Kvalita Cibetkovej kávy

Dôležité je, aby bola cibetková káva skutočne kvalitná, čiže je dôležité vybrať takú, ktorá nie je vyrábaná so zmesou tradičných kávových zŕn, čo by zbytočne mohlo narušiť jej originálnu a nezameniteľnú chuť i vôňu. Káva je samozrejme určená výhradne pre dospelých a tých, ktorí nemajú problémy so srdcom.