U nás doma se začala tvořit plíseň, z čehož jsme byli opravdu nešťastní, protože k nám měli na týden přijet naši vzdálení příbuzní z Austrálie a jejich malá dcera trpí silným astma. A astmatik v prostředí, kde je plíseň, se dusí ještě více než normálně, takže to byl vážně problém. Návštěvu jsme zrušit samozřejmě nechtěli a ani nemohli, protože už měli koupené letenky a z Austrálie to sem není zrovna za pár stovek. Takže jsme na internetu hledali firmu, která by nás toho zbavila. A naštěstí jsme ji našli. Tou firmou byla A SERVIS LIPKA, s.r.o., Odstraňování plísní.

A nejenom že se nám postarali o čistotu naší zdi, ale dozvěděli jsme se od nich i užitečné informace. Například že na zateplených fasádách a na severních stranách zdí je výskyt plísní, bakterií, hub a kvasinek nejčastější. A to byl i náš problém, protože se plíseň tvořila v místnosti, která byla na sever. Naštěstí si s tím uměl poradit jejich nátěr LSG. Je opravdu nejúčinnější a stoprocentní prevencí, kterou mohu opravdu jedině doporučit.

Při odstraňování…

Při odstraňování plísně zaměstnanci této firmy nejprve na povrch znečištěný plísní nanesli účinný desinfekční prostředek. Po odstranění nečistot a biotického napadení dali nátěr proti plísním přímo na stávající povrchy, které pak trvale chrání proti opětovnému výskytu plísní, bakterií, hub, kvasinek a řas. Po zaschnutí vytvoří omyvatelný transparentní difúzně otevřený povrch odolný povětrnostním vlivům i UV záření. Taky nám řekli, že LSG je aplikovatelný i na dřevo, OSB desky, umakart, disperzní, silikátové barvy a na spoustu dalších povrchů. Po této zkušenosti jejich službu likvidaci plísní Praha doporučuji.