Hloubkové strojové čištění koberců v A SERVIS LIPKA, s.r.o. Jak čistit koberce Praha provádíme nejúčinnější metodou, která v současné době existuje. Protože se neustále snažíme jít s dobou a hledat stále účinnější metody čištění. Abychom tak při práci mohli dosahovat těch nejlepších výsledků. Koberce čistíme kotoučovým strojem s mechanickým rotačním čištěním kartáčem s kvalitním přítlakem a následným tlakovým sáním koberce.

Je to metoda, která se výrazně liší, od doposud nejpoužívanější extrakční metody čištění, která však nemůže kvůli svému postupu zajistit skutečně hloubkové čištění koberců. Jedná se o pouhé namočení koberce vodou s čistící chemií a následné odsátí. Vše ke všemu probíhá v jedné fázi – z přední části stříkáte z hubice extraktoru roztok a ze zadní části je rovnou vysáváte. Jde tedy o pouze povrchové, který koberec nevyčistí do hloubky a ani jej nijak nedezinfikuje.

Dalším…

Dalším jeho negativem je, že u této metody čištění extraktorem se pravidelně vyskytuje problém, že u více znečištěných koberců po čištění extraktorem a po vyschnutí koberce se objevují mapy a skvrny, který majitel na koberci samozřejmě nechce. Koberec není jednotný a to není určitě výsledek, jaký si zákazník přál. Bohužel se klienti napoprvé nechají zmást a zlákat levnější cenou, ale potom toho litují.

Je logické, že je tato metoda levnější než strojová metoda, protože strojová metoda skutečně funguje. Protože je jednak fyzicky náročnější a námi je realizována pomocí nejpokročilejších úklidových technologií. Takže tomu odpovídá cena. Žádná jiná metoda nedokáže koberec prakticky zrenovovat. Pomocí strojového čištění můžete vyčistit opravdu prakticky cokoli. Minulý měsíc jsme navštívili byt ženy, která pracovala z domu a díky tomu se jí dařilo mít doma větší nepořádek, než chtěla.

A k tomu…

A k tomu měla dva malé pejsky, kteří ji práci určitě neulehčovali. Nejvíce ji trápily právě špinavé koberce. Snažila se to nejdříve vyčistit sama, ale nedopadlo to podle jejích představ. Což nás upřímně moc nepřekvapilo. Proto paní vyhledala naši pomoc. My se o její špinavé koberce už postarali. Vyčistili jsme z nich veškeré nečistoty a díky nám vypadaly skoro jako nové.

Proto je opravdu lepší se spoléhat na strojovou kotoučovou metodu, než se to snažit vyčistit vlastními silami, a přitom si koberce poškodit. Je sice dražší, ale za to přináší opravdu vynikající výsledky. A to ty nejlepší, které jsou dnes v čištění koberců dostupné. Takže jestli vám můžeme něco doporučit, tak vyhnout nešetrnému domácímu čištění nebo extrakční metodě čištění.