Zdravím, pokud uvažujete, že si necháte vyčistit koberce od nějaké úklidové firmy, tak vám ze své dobré zkušenosti doporučuji úklidovou firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o. Používá na čištění strojovou kotoučovou metodu, která si dokáže poradit s jakoukoli špínou. U nás doma rádi jíme ovesné kaše a jednou se nám povedlo jedno misku vyklopit v obýváku. A byla to zrovna ta čokoládová, takže ten flek byl na koberci opravdu hodně vidět.

Už jen proto, že ten koberec je hodně světlý. Nejdříve jsme se to snažili vyčistit sami, nakoupili jsme prostředky k čištění koberců, ale bylo to pořád špinavé. Dokonce jsme na to nakoupili i speciální přípravky na čištění koberců, ale ty nám byly taky k ničemu. Šly potom rovnou do odpadkového koše. Ani rady z internetu nám k ničemu nebyly. Takže bylo jasné, že náš koberec v obýváku bude bez pomoci úklidové služby připomínat tento menší nezdar.

Takže…

Takže jsme si sedli k internetu a hledali firmu, která by se o to postarala. A na internetu jsem narazil na úklidovou firma A SERVIS Recenze čištění koberce Praha, která měla vynikající reference a i jejich stránky na mě udělaly dobrý dojem. Takže jsem už neměl tendenci hledat někoho jiného. Tak jsme jim zavolali a vysvětlil jim, co po nich požaduji. Byli hrozně milí, vše mi vysvětlili po telefonu, a sice jak probíhá jejich práce a na jakém principu funguje jejich kotoučový stroj.

Poté jsme se domluvili termínu, kalkulaci a ostatních věcech, které mi připadaly důležité. Přijeli přesně na čas, dům si prošli a prohlédli, a poté se pustili do samotného čištění. Přivezli s sebou velký kotoučový stroj, pomocí kterého následně začali zanášet speciálně namíchanou chemii do hlubších struktur koberce, aby její účinky byly co nejefektivnější. Nechali ji tam nějakou dobu, aby se chemie dostala opravdu do hloubky koberce a pak jej vykartáčovali, aby se všechny nečistoty dostaly na povrch, koberce následně vydezinfikovali a zbavili roztočů.

Především…

Především koberci navrátili původní barvu i vzhled, bez jakýkoliv fleků či šmouh. A my s jejich prací byli maximálně spokojení. Protože jsme se trochu obávali, že by na kobercích po čištění mohli zůstat fleky. Ale to se vám u kotoučové strojové metody nemůže stát. Naopak byste se měli vyhnout extrakční metodě, která právě tyto fleky způsobuje.

Funguje na tom principu, že se do koberce vstříkne chemie, a to opravdu jen na krátkou chvíli. Takže se nedostane do hloubky, nestačí na špínu vůbec zapůsobit a koberec pak pořádně nevyčistí. Takže pokud chcete mít spolehlivou jistotu, že váš koberec bude vyčištěn do posledního vlákna, doporučuji strojovou metodu od této firmy.