Hoci je vonku stále zima, mnohí už teraz rozmýšľajú nad tým, ako na jar spestria a zlepšia svoju záhradu alebo okolie domu. Ak sa pohrávate s myšlienkou, že by sa vám hodila na terasu alebo k bazénu nová podlaha, výborným riešením sú WPC terasové dosky. Ide o drevoplast, ktorý je známy nielen vysokou odolnosťou voči rôznym vplyvom, ale aj dlhou životnosťou. Keďže je povrch týchto dosiek protišmykový, vhodný je aj v rodinách s malými deťmi, kde tak dokážete predchádzať rôznym úrazom a zraneniam. Túto výhodu však ocenia aj dospelí, nakoľko okolie bazéna alebo domáceho jazierka býva takmer vždy poliate vodou a stáva sa nebezpečným pre každého jedného človeka. Drevoplast ako podlaha teda spĺňa aj bezpečnostné kritériá, ktoré sú dnes takmer samozrejmosťou, ktorú požaduje väčšina zákazníkov.

logo ayyasalmet

WPC dosky však nemusíte použiť len v okolí vodných plôch, ale napríklad aj ako podlahu na balkón alebo terasu, kde chcete mať funkčnú podlahu s výborným dizajnom. Keďže ide o vysoko kvalitný materiál, škrabance a špina na nich nemajú takmer žiadnu šancu a preto dokáže vydržať v pôvodnom stave aj niekoľko rokov. Túto vlastnosť ocenia hlavne ľudia, ktorí radi organizujú rôzne vonkajšie grilovačky alebo party s priateľmi, kde je veľká pravdepodobnosť rôznych poškodení podlahy. Výhodou je aj jednoduchá údržba tohto materiálu, s ktorým nebudete mať zbytočné starosti, ale stačí ho pretrieť mokrou handrou.

Veľkým benefitom drevoplastu je, že pri montáži dosiek nepotrebujete mať k dispozícii odborníka, nakoľko ide o jednoduchý úkon, ktorý zvládne každý šikovný človek. Drevoplast je výbornou voľbou pre ľudí, ktorí chcú mať doma podlahu podobajúcu sa prírodnému drevu, ktoré je ekonomicky náročnejšie a má aj svoje nevýhody. Na mysli máme konkrétne drevokazné huby, ktoré dokážu drevo poškodiť do takej miery, že je ho potrebné vymeniť. Pri WPC doskách sa však tejto nástrahy báť nemusíte, pretože žiadne huby ho nikdy nenakazia.

Ak sa rozhodnete, že si tento materiál zaobstaráte, na výber máte širokú škálu farieb, z ktorej si vyberie naozaj každý. Farbu dokážete prispôsobiť nielen svojim požiadavkám, ale aj rôznym doplnkom v okolí, ktoré chcete aby do priestoru dokonale zapadli. Je preto len na vás, čo presne požadujete a akú podlahu si v okolí svojho domu predstavujete. Obrovským benefitom tohto materiálu jej aj jeho šetrnosť k životnému prostrediu, na ktorú dnes dbá veľké množstvo ľudí. Zákazníci sa snažia čoraz častejšie kupovať výrobky nezaťažujúce našu prírodu a preto drevoplast splní očakávania aj tých najväčších ochrancov. Ak ste sa ešte stále nerozhodli, akú podlahu na svoju záhradu zvolíte, WPC dosky sú zárukou spokojnosti každého zákazníka, ktorý hľadá kvalitu za rozumnú cenu.