Takmer každý rodinný dom má okolo seba nielen záhradu, ale aj oplotenie, ktoré má niekoľko funkcií. Tou hlavnou je oddelenie pozemku od okolitých susedov a ochrana pred vstupom cudzích osôb. V dnešnej dobe je oplotenie nevyhnutnosťou, bez ktorej by väčšina ľudí nedokázala žiť. Dôvodom je lepší pocit súkromia a bezpečnosti, kedy viete, že bez vášho povolenia sa k vám ľudia dostanú ťažšie. Súčasťou každého oplotenia musí byť aj vstup a teda brána, cez ktorú sa na pozemok dostaneme. Väčšina rodinných domov disponuje nielen menšou bránkou pre ľudí, ale aj väčšou vjazdovou pre motorové vozidlá. Tá slúži na prechod auta alebo iných vozidiel na pozemok, kde ich môžete bezpečne odparkovať a nebáť sa, že vám ich niekto poškodí alebo dokonca ukradne.

logo Baneko

Výber oplotenia a aj vjazdovej brány nie je jednoduchý, nakoľko sú na trhu k dispozícii nielen mnohí výrobcovia, ale aj rôzne prevedenia. Dôležité je však dať si vyrobiť bránu a plot presne na mieru podľa rozmerov, ktoré potrebujete. Ak by ste totiž zakúpili vjazdovú bránu v iných rozmeroch, tá by vám nesadla a museli by ste aj tak zakúpiť novú. Rozhodnutiu o tom, akú bránu potrebujete by ste mali venovať dostatok času, nakoľko ju budete využívať nielen roky, ale pravdepodobne aj dlhé desaťročia. Kvalita brány závisí od niekoľkých vecí ako je napríklad materiál, výrobca, prevedenie alebo jej systémy. Ak chcete to najlepšie čo trh ponúka, pri výbere by ste sa mali poradiť s odborníkmi, ktorí vám zaručene pomôžu.

Vy sa však budete musieť sami rozhodnúť, aké prevedenie si nakoniec vyberiete. Možností je niekoľko, pričom bránu môžete prispôsobiť štýlu oplotenia alebo môže byť úplne odlišná. Niektorí ľudia žiadajú, aby cez bránu nebolo nijakým spôsobom vidieť a požadujú plné prevedenie. Iní si takéto odrezanie od sveta nevedia predstaviť a preto si zaobstarávajú vjazdovú bránu v štýle plotu. Rozdiely spozorujete aj v možnostiach otvárania brán, ktorých ale nie je príliš veľa. Bránu dokážete otvárať podobne ako dvere alebo zasúvaním vedľa plotu, čo je praktickejšie a jednoduchšie. Aj v prípade farieb máte niekoľko možností, ktoré dokážete prispôsobiť vlastnému vkusu. V konečnom dôsledku však môžeme povedať, že najlepším riešením je dať si vyrobiť bránu na kľúč. Okrem toho, že vám takúto bránu vytvoria presne podľa požiadaviek, bude sedieť na mieru, kde dokonale zapadne tam kam má. Vjazdové brány na kľúč vyrába aj firma  Baneko, ktorá je slovenským priekopníkom európskeho štandardu v oblasti automatických brán. Firma ponúka výbornú kvalitu, ojedinelý prístup k zákazníkom a podmienky, ktoré budú výhodné pre každého z vás.