Volala nám jedna paní, že se její syn spolu s dalšími kamarády stěhují do nového bytu. Všichni byli přijati na vysoké školy a napadlo je tak, že místo kolejí spolu budou bydlet v nějakém větším bytě. Nabídka nebyla zrovna nejlepší, ale protože už se blížil začátek semestru, vzali zavděk tím, co bylo. Převzali byt, kde také předtím několik let žilo pár studentů. Jak to tak u mladých studentů někdy bývá, na úklid tolik nedbali a především okna byla dle popisu paní v katastrofálním stavu.

Rodiče nových nájemníků se tak rozhodli, že svoje děti nemohou nechat v takových podmínkách bydlet a zavolali na úklid nás. Když jsme na místo přijeli, viděli jsme skutečně velmi znečištěná okna. Vypadala, jako by je snad nikdy nikdo neumyl. Byla celá špinavá, umaštěná a měla na sobě hodně zašlých skvrn. Jelikož jsme se po předchozím telefonátu na práci pořádně připravili, nebyl to pro nás ani tak velký problém.

Žádná…

Žádná skvrna nebo nečistota nemá proti naší firmě A SERVIS LIPKA s.r.o. Mytí oken šanci! Při kvalitním mytí oken je vždy nutné perfektně umýt celou plochu okna, včetně jeho rámů a parapetů. Mytí oken provádíme pečlivě čistým rozmývákem. Následně důkladně setřeme skleněné plochy pomocí stěrky s kvalitní gumou. Po proschnutí umyté plochy ji naši pracovníci vyleští na sucho čistou bavlněnou plenou. Tento postup je sice mnohem víc fyzicky náročný než použití leštících přípravků.

Ale díky tvrdé práci, kterou naši zaměstnanci odvedou, jsou poté okna mnohem kvalitněji vyleštěna a také zůstávají déle čistá. Technologii takzvaného triku suchého čištění tak upřednostňujeme před používáním leštících přípravků, které naše firma nepoužívá. Za více než dvacet let existence naší firmy a zkušenostem, které jsme získali kromě České republiky i v zahraničí, konkrétně v Rakousku, Německu či na Slovensku, máme spolehlivě vyzkoušeno, že se jedná o ten nejlepší postup.

Při…

Při používání leštících přípravků za mokra, jsou totiž na oknech brzy opět vidět šmouhy, které vznikly tahy po leštění. Proto odstraňujeme i veškeré zbytky po starých leštidlech, které by mohly pod vlivem povětrnostních podmínek vystoupit a být viditelné jako stopy po leštění. V tomto konkrétním případě však okna nikdo dlouho neleštil. Takže zde tento problém nebyl.

O to více jsme se museli zaměřit na samotné mytí a nové suché leštění. Celý byt se po našem mytí skutečně rozzářil. Studenti i jejich rodiče byli z práce tak nadšení, že se rodiče jednoho z nich s námi domluvili i na čištění oken u nich doma před Vánocemi.