Před týdnem nám volali noví klienti, že prý by si rádi objednali službu od naší firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o. Odstranění graffiti. Stalo se jim totiž, že si nedopatřením nasprejovali graffiti. Ano. Čtete správně. Zákazníci totiž mají galerii a pořádali workshop zaměřený na graffiti s profesionálním sprejerem. Měli koupené speciální ochranné fólie, na které měli sprejovat svá díla a potom měla jít bezpečně oddělat od zdi a ta měla zůstat čistá. Jenže bohužel zapomněli onu fólii na zeď dát. A graffiti samozřejmě chtěli odstranit. A proto zavolali nás. Dovolíme si vám jménem naší společnosti A SERVIS přiblížit postup naší práce při odstraňování graffiti.

Ten je takový, že graffiti zeslabíme co nejvíce a přetřeme příslušnou fasádní barvou. Zamalovat graffiti hned a neodstraňovat ho, nepřináší dobré výsledky. Graffiti většinou prosvítá na povrchu a jsou vidět jeho původní linky, které jistě nikdo nechce na svém domě. Jakožto prevenci proti posprejování doporučujeme nechat nanést na fasádu antigraffiti ochranu, jež zajistí následné odstranění graffiti se stoprocentním výsledkem.

Na závěr…

Na závěr je potřeba připomenout, že odstraňování graffiti nelze provést a zakázky odevzdat v daném termínu ve finální podobě, v okamžiku, kdy klesne venkovní teplota pod deset stupňů. Ze zkušeností již víme, že za těchto teplot ani nepřibývá graffiti. Antigraffiti nátěr s pracovníky nanášíme v několika vrstvách, a to podle struktury povrchu. Je možné ho nanést na všechny druhy ploch, a to včetně plastů. Jediné materiály, které nejsou vhodné pro antigraffitový nátěr, jsou sklo, leštěné kovy a průhledný polykarbonát.

Nanášení antigraffiti nátěru je proces, při kterém je zapotřebí mít teplou venkovního ovzduší vyšší než deset stupňů. Poskytujeme nejlevnější cenu v České republice – od 120 korun za metr čtvereční. U hladkých ploch nanášíme obvykle tři vrstvy, ale u strukturovaných a pórovitých povrchů je nutné nanést od šesti až po dvanáct vrstev. Naše společnost A SERVIS (pobočka v Praze a Brně) jako jediná v České republice může zaručit funkčnost ochrany za bezkonkurenční, a přesto i nejlevnější cenu.

Odstranění…

Odstranění graffiti z ošetřených povrchů není komplikované a je vždy s kýženým výsledkem, kteří si my i klienti přejeme. Graffiti odstraníme a poté naneseme speciální jednorázový nátěr Bellizoni. Tím docílíme toho, že je ochrana zachována a také zmnohonásobněna. Takže její funkčnost vydrží až šest let a mimoto toho také zvládne rovněž více.

Včasné odstranění graffiti je nesmírně důležité pro náš „systém čistých budov“. Z praxe je ověřeno, že pokud se graffiti rychle odstraní, sprejeři velmi brzy naznají, že jejich dílo nemá na onom místě dlouhého trvání a jdou tak sprejovat jinam. Graffiti jsme nakonec odstranili bez chybičky. Klienti byli moc nadšení a spokojení s prací, kterou jsme odvedli a říkali, že nás jedině doporučí.