Majitel domu se rozhodl, že obloží dům. Což takto zní hrozně dobře. Po letech doprošování a hádek bych ale čekal něco jiného. S ostatními sousedy jsme se o tom dohadovali už stokrát. A nadávky majiteli do skrblíka bohužel samozřejmě nikam nevedly. Ale myslím, že byste to pochopili. Protože jako nájemníci jsme nic moc nezmohli. I když jsme všichni měli na očích tunu nefungujících věcí. Bylo potřeba vyměnit okna. Jedná se totiž o starý cihlový dům a okna v něm byla ještě původní.

Takže to dost profukuje. A v zimě je to už docela problém. Já to vyřešil všelijakými dekami. Narval jsem je na parapet a co nejvíc zatlačil k oknu, aby táhlo aspoň o něco míň. Na chodbách nám div nepadá omítka na hlavu. Ale to majitel stejně jako ta okna vůbec neřeší. Je toho víc ještě. Možná by stálo za zmínku sklep, kam zatéká. Takže jej vlastně nemůžu používat, protože nevím, co by v takovém vlhku mohlo vydržet.

Ovoce…

Ovoce shnije a všelijaké nářadí zrezaví. Já bych uvítal, kdyby majitel investoval do kteréhokoliv ze zmíněných problémů. Ale to on ne. On si vymyslel zateplení. Které je dle mého názoru úplně zbytečné. Protože zrovna s tím jsme problém opravdu neměli. Tady ty staré zdi jsou opravdu tlusté a cihla z mého laického pohledu funguje dobře i bez nějaké polystyrenové obkládky. Ale myslím, že v tom měl majitel spíš nějaký „kamarádšaft“.

A proto investoval do zateplení. Nějak jsme to se sousedy zkousli. Ale už za pár měsíců jsme viděli velké problémy jako důsledek toho „bezvadného“ zateplení. Objevila se mi na zdech plíseň. A hned v takových větších mapách. Takže výmalba opravdu výborná, nadával jsem. A zdraví to taky nepřidá. Věděl jsem, že s majitelem není řeč. Tak jsem to začal řešit po svém. Na internetu jsem si našel v rubrice diskusního fóra Plísně a Alergici úklidovou společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o.

Ta…

Ta je špičkou v oboru v oblasti odstranění a prevenci plísní. Takže jsem neváhal a hned si s nimi smluvil termín. Když pak přijeli, bylo vidět, že jsou to opravdoví profesionálové. A měl jsem radost, že jsem to tak výborně vyřešil. Jejich prvním krokem bylo mechanické odstranění biologických nečistot. Jako dědek stará jsem se samozřejmě zajímal, tak jsem se dal s pracovníky do řeči. A pracovníci A SERVISU říkali, že je to potřeba udělat opravdu důkladně, aby měly potom další kroky opravdový účinek.

Následně se povrch nechal jednoduše vyschnout. A poté na něj pracovníci aplikovali dezinfekční přípravek. Ten se aplikuje ale vždy na suchý povrch. U mě to provedli pracovníci klasickou cestou pomocí štětce. Poté se tato účinná látka nechá celý den působit. V závěrečném kroku přišel na řadu nátěr v podobě průmyslového polymeru LSG. Nanesený nátěr LSG totiž účinně zamezuje vlhkosti. Ta má u zateplených domů opravdu úrodné pole na množení. Vlhkost je prostě základním spouštěčem tvorby všelijakých plísní.