Pokud…

Pokud najdete na svých zdech nebo nábytku plísně, nikdy to není radostné zjištění. Nám se udělala plíseň v naší horské chatě plíseň, z čehož jsme nebyli nadšení. Protože ji i příležitostně pronajímáme a určitě by to nevypadalo dobře, kdyby tam někdo přijel a viděl tam plíseň. Snažili jsme se to vyčistit, ale nešlo nám to, plíseň se pořád vracela. Takže bylo potřeba udělat něco jiného. Takže jsme si sedli k internetu a hledali někoho, kdo by se postaral o sanace plísně , když nám se to nedařilo. Narazila jsem na úklidovou firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., která měla vážně vynikající reference. A tak jsem se s nimi domluvila. Byli vážně moc milí a ochotní. Nejenom, že plíseň očistili, a to tak, že se už nevrátila, ale navíc jsem se od nich dozvěděla i řadu věcí o tom, jak vlastně plíseň vzniká. Mým problémem bylo pravděpodobně to, že jsem měla mezi místnostmi příliš velký teplotní rozdíl.

Abyste plísni předešli…

Abyste plísni předešli, tak by mezi jednotlivými místnostmi by neměl být teplotní rozdíl vyšší, jak 4 oC. Pokud máte v nějaké místnosti výrazně nižší teplotu, tak když se do ní (například po otevření dveří) dostane výrazněji teplejší vzduch, už to může být problém. Teplý vzduch totiž v sobě obsahuje mnohem více vodních par, které se na chladném místě usadí a začne kondenzovat ve vodu. A kde je vlhko, tam je zpravidla i plíseň, o tom jsme už určitě slyšeli sami. Plíseň se vždy držela prostorů, kde bývá vlhko, jako jsou sklepy a podobně. Proto se vyplatí udržovat konstantně stejnou teplotu. A vyplatí se to i z hlediska nákladů na topení. Lepší je v obytných místnostech dodržovat teplotu v rozsahu mezi 18 a 22 stupni Celsia. Než nechat místnosti nehospodárně vychladnout pod 18 stupňů Celsia a následně místnosti znovu vytápět na ideální teplotu vzduchu. Protože i když to tak na první pohled nemusí vypadat, je to finančně velice nevýhodné, proto je lepší udržovat stejnou teplotu – navíc tím budujete i jistou prevenci proti plísním.

 

Ale i ta…

Ale i ta bohužel nemusí být vždy stoprocentní, proto je lepší se spolehnout na LSG, který funguje už opravdu stoprocentně. A cože je to LSG? Jedná se o  protiplísňový nátěr od této firmy, který mi pomohl se těch problémů zbavit. A já vám ho všem vřele doporučuji, protože pokud si už s plísní nevíte rady, tak toto si s tím stoprocentně poradí. A to i za přijatelnou cenu, když uvážím, kolik takové služby u úklidových firem normálně stojí. Naše chata je už od té doby v pořádku a plíseň nám nedělá žádní starosti. Po této zkušenosti jsme si ho nechali dát i do našeho domu. Abychom tuto situaci do budoucna nemuseli řešit. A nabízí i celou řadu dalších služeb, takže jsme se na ně určitě neobrátili naposledy.