O graffiti na svém domě nestojí nikdo. A může to postihnout kterýkoliv dům, klidně i ten váš, dnes není pravidlem, že by se to týkalo pouze velkoměst. Můžete na graffiti narazit i na vesnici nebo chatařské oblasti. Bohužel se jedná o formu vandalismu, u které je ze strany policie těžké něco dělat, pokud u toho daného darebáčka přímo nenachytají, což se stává málokdy. A zpětně dokázat, že to byl ten dotyčný, je poměrně složité.

Proto se naše firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. nezabývá pouze úklidovými službami, ale i odstraňováním graffiti a vede agendu Čištění Brno a graffiti. K tomuto servisu samozřejmě patří i  antigraffiti nátěry, ochrana a účinná obrana proti sprejerům a tomuto vandalismu. Pořídit si tento nátěr je nejlepším řešením. Protože jak jsme již řekli, dokázat někomu, že on vám posprejoval dům, je opravdu těžké.

A rozhodně…

A rozhodně není řešením sprejerský nápis pouze přetřít fasádní barvou. Protože by nápis prosvítal. A i kdybyste jej natřeli třeba třemi vrstvami a už by nebyl tolik vidět, tak jednou stejně prosvítat bude. Protože fasádní barva vždy po nějaké době vybledne, a obzvlášť rychle k tomu dojde, pokud na dotyčnou stranu zdi svítí slunce. Graffiti je potřeba odstranit a my jej odstraňujeme ze všech povrchů.

Je třeba zdůraznit, že úspěšnost odstranění se pohybuje od 60 – 90 %. Po odstranění graffiti zůstávají na některých místech stíny, které se ani při opakovaných pokusech nedaří odstranit. Nabízí se další postupy jak se finálně zbavit zbytků sprejů. U fasád a strukturovaných omítek je třeba počítat s tím, že při odstranění graffiti z neošetřených povrchů můžeme odstranit i barvu fasády.

V podstatě…

V podstatě se postupuje tak, že se graffiti zeslabí co nejvíce a přetře danou fasádní barvou, kterou si rovněž zajišťujeme sami, jen předtím musíme vědět, jaká by barva měla být, aby měla stejný odstín a na fasádě tak nebylo vidět, že dané místo bylo přetíráno. Ale samozřejmě jako u všech jiných věcí, i tady je mnohem lepší si opatřit prevenci než znečištěné zdi graffiti řešit zpětně.

A nejlepší prevencí před vandalismem tohoto typu je nechat si nanést na povrch antigraffiti ochranu. Která zajistí následné odstranění graffiti se 100% výsledkem. Naší poslední zákaznicí byla paní, které někdo posprejoval dům navzdory tomu, že měla venku psa. Takže můžete vidět, že ani mít psa jako ochránce není úplně záruka.

Paní si s tím sama pochopitelně nevěděla rady, tak se s pomocí obrátila na nás. Graffiti nebylo staré. Takže nebylo problémem jej odstranit. Vše jsme poté natřeli antigraffitovým nátěrem. Jsme rádi, že jsme jí mohli pomoci, a že se stala naší pravidelnou zákaznicí. K našim službám totiž nepatří jen odstraňování graffiti, ale i čištění koberců a podlah, mytí oken a odstraňování plísní.