Na chalupu…

Na chalupu jezdíme většinou jednou za dva týdny. Častěji to nestíháme, někdy se na chalupu dostaneme jen jednou za měsíc. To tam pak většinou vypadá dost zpustošeně. Tráva většinou stihne narůst tak, že pak sahá téměř do půli lýtek. Proto se tam snažíme jezdit častěji, aby se to tam úplně nezpustošilo. Když jsme tam ale vyrazili posledně, málem jsme šli do mdlob. To zanedbání se vždy jednalo zahrady. Totiž ta vysoká tráva, přerostlé stromy a hromady neposbíraného listí. Ale dosud jsme nikdy neměli problém se samotnou chalupou. Až teď. A zrovna to byla úplná katastrofa. Protože naše chalupa se stala objektem vandalů. Měli jsme rozbitá dvě okna. Ale když jsme vešli dovnitř, nic se neztratilo. Takže to udělali asi jen tak. A tuto hrůzu zakončili tím, že nám na třech místech posprejovali graffiti na fasádě chalupy. Absolutní šílenost. Lidé si jedou na chalupu odpočinout a místo toho musí řešit nějaké řádění vandalů. Manžel běžel za sklenářem a já hned začala hledat na internetu v mobilu, co se dá dělat s tím graffiti. Naštěstí jsem narazila na super filmu.

 

Nevěděla jsem…

Nevěděla jsem, jestli mi vyjdou vstříc. Ale byli úplně úžasní. Paní na telefonu byla strašně milá, vše mi krásně podrobně vysvětlila. Takže jsme si rovnou sjednali čas zákroku. A v tu chvíli jsme měli po starostech, protože jsme věděli, že jsme se obrátili na odborníky. Tato společnost se jmenuje Brno čištění graffiti. A je na ní úplně skvělé, že jako jediná úklidová firma v České republice, a dokonce i u našich sousedů na Slovensku a v Rakousku zajišťuje komplexní servis na odstranění graffiti a kvalitní antigraffitovou ochranu. My jsme se právě rozhodli i pro tu ochranu. Protože na chalupě nejsme tak často, jak jsem říkala. Takže to lze těžko uhlídat pak. Když A SERVIS přijel, vše pak šlo ráz na ráz. Jejich zákrok probíhal následovně – v podstatě se postupuje tak, že se graffiti zeslabí co nejvíce. A poté přetře danou fasádní barvou.

 

Zamalovat…

Zamalovat graffiti ihned a neodstraňovat ho, nepřináší dobrý výsledek. Graffiti většinou prostupuje a jsou vidět jeho původní kontury. Což vypadá opravdu nevzhledně. Nechali jsme si po tomto kroku nanést antigraffiti ochranný nátěr. Jedná se o takzvanou AGO vrstvu. Což je speciální inovativní nátěr. Jedná se o vlastní vynález A SERVISU, takže je to opravdu český unikát. Tento preventivní nátěr zabrání, aby se případný další zásah sprejera nevsákl až do samé struktury fasády (nebo dalšího povrchu). Tato společnost pak v rámci servisu odstraní další graffiti a obnoví ochranný nátěr zdarma. Což je naprosto férový krok. Proto nemůžeme než jen všema deseti tuto firmu doporučit. Ta vás ve štychu nenechá. Teď když máme na chalupě opět zasklená okna a A SERVIS nás zbavil graffiti, hned je to lepší. Hlavně je skvělá ta jistota, že když nás zase nějaký vandal „poctí“ svým graffiti, A SERVIS LIPKA, s. r. o. nám s tím pomůže.