Spousta lidí se mylně domnívá, že když si lidé pořídí podlahy, není s nimi ve srovnání s koberci žádná práce. Ale není tomu tak, i o ni je třeba řádně pečovat, i když to zahrnuje o něco méně práce než udržování koberců. Je potřeba dodržovat určité zásady. A jednou z nich je nečistit je levnými přípravky nebo metodami, pokud si je nechcete zničit. Podlahy jsou totiž náchylné na poškrábání, takže pokud je budete drhnout obyčejným kartáčem, tak vám to nepřinese takové výsledky, jaké byste asi chtěli.

Je na to potřeba skutečně odborné a kvalitní technologie a zkušenosti pracovníků, abyste dosáhli opravdu krásně čisté podlahy a nijak ji nepoškodili. Já si podlahu zašpinila tak, že jsem si v kuchyni omylem vyklopila celý hrnec s rajskou omáčkou. Takže bylo nejenom po obědě, ale měla jsem práci navíc. A neporadila jsem si s tím, protože v některých záhybech ta červená byla stále vidět. Nehledě na to, že už předtím nebyla podlaha v nejlepším stavu.

A tak…

A tak jsem kontaktovala  firmu  Praha podlahy, čištění , o které bych se ráda zmínila. Tato firma k hloubkovému čištění podlah používá zásaditou chemii. V některých případech používá kyselou chemii, ale to jen při čištění podlah po stavebních činnostech a rekonstrukcích, protože kyselá chemie je velmi agresivní. Ale za to zase dokonale odstraní z povrchu podlah veškeré vápenaté a cementové závoje, zbytky stavebních nečistot a povlaků.

Pro jiné čištění ji nelze použít a nedá se použít ani při čištění po stavebních pracích v případě přírodních a kamenných podlah, protože v těchto případech je zapotřebí šetrného materiálu, což je právě chemie zásaditá. A to samé platí i o způsobu čištění, je potřeba na to speciálních kartáčů, které v obchodě opravdu neseženete. Po čištění podlah je vždy dobré je zakonzervovat nanesením fluatace. Což je průmyslový polymer, jednoduše řečeno voskování podlahy.

Proto…

Proto to vždy našim zákazníkům doporučujeme. Tímto způsobem se zajistí, že již nedojde k hlubšímu znečištění dřevěné podlahy. Na podlahu dává převážně pololesklý vosk, se kterým jsem opravdu moc spokojená. Vosk zajistí podlaze pružnost, elasticitu, protiskluzový efekt. Díky tomu vaše podlaha nebude jen dlouho čistá a krásná, ale je díky protiskluzovému efektu vytváří bezpečnější prostředí a snižuje hrozbu uklouznutí.

Takže nejenom že zajistí dlouhodobější krásný vzhled vašich podlah. Ale napomáhá i vašemu bezpečí. Všechny tyto faktory jsem velice ocenila, a proto se od té doby na tuto firmu obracím pravidelně. A vám doporučuji udělat to samé, rozhodně se to vyplatí. A SERVIS LIPKA, s.r.o.