Nedávno…

Nedávno jsme doma začali pociťovat takový divný zápach. Nevěděli jsme, co by to mohlo způsobovat. Až jsme odtáhli naši skříň, u které byl odér zápachu nejsilnější. Objevili jsme za ní plíseň. A ať jsme zkoušeli, co jsme zkoušeli, nešlo to dolů. Ale dolů to jít muselo, protože to nejenom může způsobovat zdravotní potíže, ale taky jsme tu skříň nechtěli mít odtáhnutou věčně. Jen tak ke zdi zpátky jsme ji samozřejmě dát nemohli. Svým způsobem jsme měli štěstí, že se plíseň nepřenesla i na tu skříň, protože je starožitná a jí by byla opravdu velká škoda. Ale pořád jsme nevěděli co s tím, tak to chtělo najít nějaké řešení. Tak jsme si sedli k internetu a začali hledat na téma plíseň v domácnosti, jak o příčinách, tak o jejím odstraňování.  A zjistili jsme, že ideální vlhkost v obytných prostorách je mezi 40 až 60 procenty. Je vhodné ji kontrolovat pomocí vlhkoměru. Ke zvyšování vlhkosti v domě kromě nedostatečného větrání přispívá, i když nemáte v koupelně žádná okna. Obzvlášť když máte v ní špatně nastavený výkon ventilátoru.

 

Vhodné…

Vhodné také není vaření bez používání odsávače páry a nábytek postavený blízko ke stěně. Ani by mě nenapadlo, že takové drobnosti mohou způsobit vznik plísně. Naštěstí jsme na internetu našli i řešení, jak plíseň odstranit. Jedná se o úklidovou firmu A SERVIS LIPKA, s. r. o.. Měli na internetu samé dobré reference, tak jsme si řekli, že nebudeme hledat nikoho dalšího a necháme si plíseň odstranit právě od nich. Byla jsem ráda, že nám nabídli termín hnedka do týdne, protože už ty záchvaty byly ultra nepříjemné. Pak přijeli k nám a pustil se do práce. Zaměstnanci nejdříve nanesli na plíseň dezinfekční prostředek. Poté na něj nanesli protiplísňový nátěr LSG je aplikovatelný na všechny možné povrchy. Například i na dřevo, OSB desky a i keramické obklady a podobné materiály.

 

Také…

Také ho jde nanést i ve vnitřních i vnějších prostorách. Jedná se nejen o účinný prostředek k odstranění, ale slouží i jako prevence. S tímto nátěrem už se vzniku plísně nebudete muset obávat. Protože se postará o to, aby se vám na zdi nebo na jakémkoli povrchu, kam si nátěr necháte dát, už nevznikla. Jsme s ním opravdu spokojení a můžeme jedině doporučit, protože plíseň skutečně zmizela a od té doby se již nevrátila. A pro jistotu jsme si jej nechali dát i na tu skříň, abychom měli jistotu, že se na ní plíseň nikdy neobjeví. Protože jí by byla opravdu velká škoda. Takže pokud si také chcete pojistit oblíbený kus nábytku, a nebo místnost, o níž víte, že se v ní hodně zadržuje vlhkost, tak rozhodně doporučuji tento nátěr – i jako prevenci.