Potřebujete vyčistit fasádu? Tak hned na začátek vám dám cennou radu, v žádném případě se do toho nepouštějte sami. A pokud tam máte plíseň, tak to pravidla platí snad trojnásobně. Protože nejenom že je velice těžké něco takového odstranit. Ale taky si můžete fasádu poškodit. My se snažili vyčistit fasádu našeho fotografického ateliéru a nedopadlo to nic moc. Proto je nejlepší obrátit se na nějakou firmu. A jednu takovou bychom vám chtěli opravdu doporučit. – plíseň v domácnosti

Jedná se o úklidovou firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o. Měli na internetu samé dobré reference na plíseň v domácnosti, tak jsme si řekli, že nebudeme hledat nikoho dalšího a necháme si plíseň odstranit právě od nich. Tak jsem jim zavolala, domluvila se s nimi na termínu, kalkulaci a ostatních náležitostech. Zaměstnanci firmy na mě udělali dobrý dojem už o telefonu. A taky jsem byla ráda, že jsme na termín nemuseli čekat nějak dlouho. Protože jsme se toho chtěli zbavit co nejdřív.

Pak…

Pak přijeli k nám a pustil se do práce. Zaměstnanci nejdříve nanesli na plíseň dezinfekční prostředek, a poté na něj nanesli protiplísňový nátěr je aplikovatelný na všechny možné povrchy, například i na dřevo, OSB desky a i keramické obklady a podobné materiály. Také ho jde nanést i ve vnitřních i vnějších prostorách a jedná se nejen o účinný prostředek k odstranění. Ale slouží i jako prevence. A proto jsme si jej nechali dát i dovnitř, abychom měli jistotu, že problémy s plísněmi už opravdu nebudeme muset řešit.

Věřte mi, nestojí to za to, je lepší se o takové věci postarat dopředu. Jsme s ním opravdu spokojení a můžeme jedině doporučit, protože plíseň skutečně zmizela a od té doby se již nevrátila. A i jsme se od nich dozvěděli, jak vlastně vznikla. A zjistili jsme docela zajímavé informace. Na všech zateplených fasádách se asi cca po 6 letech objevují na severních a západních stranách fleky mapy černých plísní, které vypadají jako nečistoty a usazený prach.

A většinou…

A většinou po deseti letech se plíseň udělá prakticky každému. Což je rozhodně nevýhodou. A samozřejmě jsme to tak nechtěli nechat. A jestli můžu ještě něco doporučit, tak to, abyste si nátěr nechali nanést, i pokud vás plíseň ještě nepotkala. Jako prevenci. A díky tomu bude vaše fasáda dokonale chráněná a to nejenom před plísněmi.

Ale samozřejmě i před všemi ostatními nečistotami. S touto firmou jsme určitě nespolupracovali naposledy, protože nenabízí jen odstraňování plísní, ale i čištění koberců a podlah, mytí oken a výloh a to i ve výškách a odstraňování graffiti. A vše realizují po celé České republice, ale i na Slovensku, v Německu a v Rakousku.