Pracuji…

Pracuji v copyservisu, a protože jsem služebně nejstarší, tak mám na starosti nejvíce věcí. A když fasáda našeho copyservisu už byla špinavá, flekatá a místi na ní byla dokonce i plíseň, tak to byla moje práce se postarat o sanace plísně. Ale byla jsem si jistá, že mi s našimi základníci čisticími prostředky se o to rozhodně nezvládneme postarat. Ne o tohle. Tak jsme si celkově o čištění fasád a vzniku plísní začala něco více zjišťovat. A o informace, které jsem našla, bych se s vámi ráda podělila. Protože věřím, že jsou užitečné. Plíseň se tvoří hlavně na zateplených fasádách a problém spočívá v tom, že na polystyrénu je na mřížce a lepidle jemně strukturovaná omítka cca 2,5 milimetrů a to je jeden z hlavních problémů. Na severní, či západní straně nikdy nesvítí tolik slunce. Tato vlhkost vytvořená na těchto stranách fasády se tedy nemůže přirozeně vsakovat do hloubky.

 

Tak jako…

Tak jako i klasické omítky, která má cca 2-3 centimetry a ještě je pod ní materiál  – třeba tvárnice, cihly, siporex, a další, který si umí vlhkost nasát, a potom ji v příznivých podmínkách vydýchat. Teplo, vítr, mráz a atd. A pokud je tato jemně strukturovaná omítka stále vlhká, tak se zákonitě objeví plísně. Naštěstí existuje řešení jak se toho zbavit. A tím je zavolat do úklidové firmy A SERVIS. Po odstranění nečistot a biotického napadení poté dali nátěr LSG proti plísním přímo na stávající povrchy, které pak trvale chrání proti opětovnému výskytu plísní, bakterií, hub, kvasinek a řas. Po zaschnutí se tak vytvoří omyvatelný transparentní difúzně otevřený povrch odolný povětrnostním vlivům i UV záření. LSG je taky aplikovatelný na vápenocementové omítky, dřevo, OSB desky, umakart, disperzní, silikátové barvy, betony, keramické obklady a podobné materiály.

 

Někdy…

Někdy se stane, že je plíseň velice rozšířená, tak je třeba, aby byla zeď nejdříve mechanicky ošetřit a poté dát nový nátěr a až poté dát protiplísňový nátěr LSG. S LSG mám opravdu ty nejlepší zkušenosti, od té doby s plísněmi nemáme žádné problémy a věřím, že je na několik let ani mít nebudeme. Na tento nátěr je skutečně spolehnutí. Tato firma navíc nabízí i odstraňování graffiti, mytí oken a výloh, a to i ve výškách, čištění koberců a podlah. A to vše za přijatelnou cenu, když uvážím, jakou kvalitu nabízí. Pro více informací se podívejte na jejich webové stránky. Určitě najdete vše, co byste mohli potřebovat. Až já budu opět potřebovat něco z úklidových služeb, určitě se na nikoho jiného obracet nebudu. Pro více informací o jejich skvělém servisu vám doporučuji, abyste se podívali na jejich internetové stránky. A SERVIS LIPKA, s. r. o.