Sanace plísně

Čištění fasády může být pěkně náročná a otravná práce. Zvlášť, když nevíte, jak na to. My jsme potřebovali vyčistit fasádu naší prodejny s podlahami, ale nepodařilo se. Byla totiž už hodně zanedbaná, místy načernalá a někde byla dokonce i plíseň. Takže čisticí prostředky, které jsme měli k dispozici, nám byly úplně k ničemu. A věřte mi, že jsme se snažili. Ale vše skončilo v odpadkovém koši. Ale bylo nutné s tím něco udělat. A ta černá plíseň vypadala prostě otřesně. Takže bylo potřeba najmout nějaké profesionály. Začali jsme teda hledat na internetu nějakou firmu, která by se o to postarala, protože bylo jasné, že my si s tím neporadíme. Chtěli jsme sice nějakou, u které bychom měli jistotu, že ji někdo z našich známých vyzkoušel a byla dobrá, ale nikdo žádnou neznal, tak jsme byli odkázaní na reference na internetu.

 

A našli…

A našli jsme tam firmu, která se nám zalíbila a začali jsme se víc zajímat už jen o jejich stránky a přečetli jsme si tam řadu informací na téma sanace plísně. Nejenom že to tedy vypadalo, že to bude už opravdu něco, co nám pomůže, ale také jsme na tuto firmu našli všude jen pozitivní ohlasy, takže jsme se rozhodli do toho investovat. V domluvený den přijel tým specialistů, přičemž já jsem byla celou dobu u toho. Na povrchy napadené plísní nanesli běžný desinfekční prostředek. Po odstranění nečistot a biotického napadení poté dali nátěr proti plísním přímo na stávající povrchy, které pak trvale chrání proti opětovnému výskytu plísní, bakterií, hub, kvasinek a řas. Po zaschnutí vytvoří omyvatelný transparentní difúzně otevřený povrch odolný povětrnostním vlivům i UV záření.

 

Nátěr…

Nátěr uzavře fasádu tak, že vlhkost, spady, organické usazeniny, tvorba plísní a jiné povětrnostní nálety nebudou mít možnost do fasády proniknout. Přičemž vlhkost ve fasádě bude mít možnost odcházet. Nátěr má vlastnost difuzního odporu, takže molekula vodní páry může bez problémů odcházet, zatímco molekula vody do fasády nevstoupí.  Výhodou tohoto nátěru je také to, že výrazně prodlouží životnost a barevnou stálost fasádního nátěru.  LSG je taky prý aplikovatelný na vápenocementové omítky, dřevo, OSB desky, umakart, disperzní, silikátové barvy, betony, keramické obklady a podobné materiály. A musím vyzdvihnout nejenom jejich práci, ale i chování. Zaměstnanci jsou velice milý, zdvořilí a ochotní. Domluva s nimi byla perfektní a pracovalo se nám s nimi opravdu dobře. Takže pokud hledáte někoho na čištění fasád, tak teď víte, na koho se obrátit. A SERVIS LIPKA, s. r. o.