Po dokončení školy sa mi podarilo nájsť dobre platenú prácu, ktorá ma baví. Čoskoro som sa osamostatnila a prenajala si byt. V práci ma medzitým povýšili, mám teraz väčšiu zodpovednosť, z toho ale plynie dlhá pracovná doba aj časté nadčasy.

 

 

Som so svojim životom spokojná, stíham sa venovať svojim koníčkom, len sa moja pracovná vyťaženosť odráža na mojej domácnosti, ktorú tak úplne nezvládam. Toho si všimli aj rodičia, keď u mňa boli na návšteve. Povzdychla som si pred nimi, že by som sa v upratanom byte cítila lepšie, avšak s tým, ako málo voľného času mi zostáva, sa mi ním nechce plytvať práve na upratovacie práce.

 

 

Rodičia mi chceli aspoň trošku pomôcť a rozhodli sa, že ku mne pozvú upratovaciu firmu, ktorá mi pomôže s umývaním okien, na ktorých znečistenie som sťažovala najviac.

 

 

Objednanie trvalo minútku a divízia umývačov na umývanie zimných záhrad bola na mieste. Mama s otcom sa ma dopredu spýtali, aký termín by sa mi na upratovanie hodil najlepšie a ja zo srandy som povedala jedno popoludnie cez víkend. Vyhovovalo mi najviac, ale nepočítala som, že by v taký čas naozaj mohol niekto prísť. To som ale ešte nepoznala, ktorý sa vždy snaží vyhovieť časovým možnostiam svojich zákazníkov, a preto ku mne naozaj cez víkend prišli.

 

 

Nemusela som sa vôbec o nič starať, len som im ukázala, kde mám okná. Keď to bolo nutné, sami si prístup k oknám odpratali, alebo odstránili kvety a ďalšie veci z parapetu. Na záver samozrejme všetko vrátili do pôvodného stavu.

 

Okná umyli bezchybne. Prezradili mi, že ich trik je v tom, že okná neleštia leštidlom, ale iba čistou handričkou a na sucho. Sklá potom boli dokonale čisté a lesklé. Hneď som sa začala vo svojom byte cítiť pohodlnejšie. Neverili by ste, ako vám vedomie perfektne umytých okien dokáže zlepšiť náladu.