Několik let jsem žila v podnájmu a velice mi to vyhovovalo. Mohla jsem se plně věnovat práci a škole, protože o pro mě nepříjemný úklid domu se starala především pronajímatelka. Já v podstatě měla na starost udržet v nějak obstojném stavu svou ložnici. Společné prostory jsem téměř řešit nemusela. Ani o mytí oken jsem se nestarala. Takže jsem ani nevěděla, jak se to provádí, aby okna vypadala pěkně a beze šmouh.

Jenže pak se stalo to, že jsme se snoubencem zakoupili rodinný domek. A ke všemu mi vůbec nedošlo, že si zde s okny komplikuji život. Okna byla rozmístěna tak, že se k některým z nich dostávalo jen velice těžce. Například v patře je takový prosklený výklenek, který sice vypadá hezky, ale jeho údržba není snadná. Navíc je to dost vysoko, takže je to i dost nebezpečné.

Vzhledem…

Vzhledem k tomu, že jsem si vůbec nevěděla rady, rozhodla jsem se kontaktovat odborníky. Dostala jsem kontakt na firmu, která nabízí širokou škálu služeb. Mezi ně kromě čištění fasád od graffiti a jiných vandalských nápisů a obrázků, čištění koberců a podlah patří například i mytí oken, čištění oken a leštění výloh. Zaujalo mě to, že působí nejenom v České republice. Ale také na trzích na Slovensku, v Německu a v Rakousku. To je podle mě garance toho, že svou práci zvládají jako proškolení profesionálové v téměř jakýchkoliv podmínkách.

Řekla jsem si, že to prověřím. Musím říct, že se to potvrdilo. Jejich práce byla opravdu kvalitně provedená. I v takto ztížených podmínkách. Když už byli v tom, poprosila jsem pány uklízeče, jestli by neumyli i normální okna. Oni byli tak milí, že souhlasili. Celkově byli moc milí a profesionální. Při mytí oken si vytvořili svoje vlastní metody. Ty postupem let zdokonalovali.

Nejdříve…

Nejdříve ze všeho pečlivě umyli rámy oken, parapety a žaluzie. Poté důkladně vyčistili skla čistým rozmývákem. Následovalo pečlivé Čištění oken pomocí stěrky s kvalitní gumou. Vše udělali tak, aby na skle nezůstala jediná šmouha. Sklo se lesklo ještě hodně dlouho po vyčištění. Po proschnutí umyté plochy pracovníci vyleštili sklo na sucho čistou bavlněnou plenou.Roky praxe je prý přesvědčily o tom, že je vhodné absolutně vynechat leštící přípravky.

I přes to, že se jedná o fyzicky daleko náročnější postup. Okna, která vyleští pouze na sucho zůstanou déle čistá. Po nějaké době se vlivem povětrnostních podmínek neukáží na skle mapy po chemikáliích. Tohle všechno musím potvrdit. Skla vypadala nádherně a byla krásně čistá ještě mnoho týdnů. Firmu tedy můžu jednoznačně doporučit. Já jsem spokojená. A doufám, že naše úspěšná spolupráce vydrží dlouho. A SERVIS LIPKA, s.r.o.