Pracujem vo veľkej administratívnej budove, ktorej plášť je z veľkej časti sklenený. Takáto budova vyzerá veľmi pekne, láka pohľady okoloidúcich, ale má aj svoje nevýhody. U nás je kameňom úrazu jej umývanie. Snažili sme sa ušetriť, takže sme práce na umývanie skiel zverili firme, ktorú sme si dôkladne nepreverili. Až pri prvom umývaní skiel sme zistili, že nemá dostatočné vybavenie na prácu vo výškach, a o dôkladnom zaškolení jej zamestnancov mám tiež pochybnosti.

 

 

Opakovane sa nám stáva, že dochádza k menším úrazom, párkrát už mali pracovníci tejto firmy namále. Nikdy tiež nezabezpečujú bezpečnosť svojho okolia. Čudujem sa, že sa zatiaľ nikomu nič vážne nestalo, ale myslím, že je to len otázka času. Takto to ďalej nešlo, museli sme prejsť k spoľahlivejšej firme. Nemali sme čo ľutovať, kvôli zlému vybaveniu ani sklá veľmi čisté neboli, pracovníci sa k mnohým nemohli ani dostať. Nakoniec sme dali na mnoho odporúčajúcich recenzií na internete a pozvali si špecialistov na čistenie okien.

 

Túto firmu sme si tentoraz už preverili a zistili, že jej zamestnanci sú perfektne zaškolení, majú potrebné certifikácie a predovšetkým, firma je dostatočne vybavená všetkými potrebnými zariadeniami ako sú rebríky, teleskopické tyče, montážne plošiny, horolezecké vybavenie a ďalšie. Nič nám nebránilo v tom ich kontaktovať a dohodnúť sa na pravidelnom umývanie vo výškach. práca jeho zamestnancov je perfektná, dodržiavajú pravidlá bezpečnosti práce, už nedochádza k ohrozovaniu zdravia umývacej čaty ani ľudí, ktorí k nám prichádzajú, a sklá sú umyté bezchybne všetky bez rozdielu. Je radosť s nimi spolupracovať.