Tak to je strašné! Nedávno kúpený koberec a ja som ho zničila červeným vínom.

Chystala som pre hostí pohostenie a v tom fofre, neviem ako sa mi to podarilo, som najprv upustila tácku s obloženými chlebíčky. Ako inak, natretou stranou na koberec. No chlebíčky som urobila nové. Fľak od nátierky zaprala vodou a nejakým práškom na pranie. Ale aby toho nebolo málo, pri posedení, asi som nešikovná, sa mi podarilo prevrhnúť pohárik červeného vína. Skoro by som plakala. Podľa starých babičkovských rád, soľou a citrónom škvrnu začistila. Priatelia odišli, ja som upratala a so slzami v očiach, pri pohľade na fľakatý koberec, išla spať.

Ráno som odchádzala z domu s jedinou myšlienkou. Nájsť nejakú spoľahlivú firmu, ktorá mi pomôže zachrániť koberec, pretože kúpiť iný by bolo nové finančné náklady a to som si nemohla dovoliť. Veľká náhoda mi dopomohla pri vstupe do kancelárie vedúceho našej prevádzky. Miestnosť bola vyprataná a pracovali tu na čistení koberca pracovníci vychýrenej spoločnosti. Páčila sa mi ich precízna práca, ktorú tam odvádzali. Rozprávali sa medzi sebou aj o impregnácii podláh. Firmu som nepoznala, ale žiadnu nespoľahlivú firmu by si určite vedenie nepozvalo.

Začala som konať a ako končil môj pracovný deň, mala som termín, na čistenie koberce zaistený. Pracovníci spoločnosti pripravili svoje stroje, jeden obsahoval čistiace kozmetiku a začal sa stretávať s fľakmi poničeným kobercom. K môjmu milému prekvapeniu, si príjemne voňajúce kozmetika poradila so škvrnou od mastnej, chlebíčkovej nátierky, ale aj so škvrnou od červeného vína. Žiadna soľ a citrón, ale Floorwash, ktorá zlikvidovala nečistotu a zároveň koberec vydezinfikovala. Ďalší na rade bol vysávač, ktorý vysal vlhkosť z čisteného koberca, krásne ho svojou silou ťahu, prevzdušnil. Vlákna koberca bola na dotyk azda jemnejšie, než keď bol zakúpený.

Skvelá práca páni aj naďalej sa budem vracať k vášmu servisu, lebo som si zistila, že ponúkajú aj iné služby, ktoré určite do budúcnosti rada využijem.